1:1
- : -
odehráno
Florbalová akademie MB - Nymburk (sestava)
branky (asistence): 15:00 Renata Kubíčková (Barbora Filková), 23:03 Monika Menzelová (Pavlína Nejedlá), 24:56 Barbora Filková (Renata Kubíčková), 26:39 Barbora Filková (Alena Nováková), 31:08 Alžběta Nováková (Monika Menzelová), 31:39 Diana Gregorová (Barbora Filková), 31:50 Soňa Najbrtová (Renata Kubíčková), 52:54 Diana Gregorová
FBC UNITED Č. Budějovice (sestava)
branky (asistence): 35:57 Klára Minářová, 50:30 Kristýna Minářová (Lenka Morová)
zapisovatel online:
Jakub Tázler

Florbalová akademie MB - Nymburk - FBC UNITED Č. Budějovice 8:2
16. Renata Kubíčková, 24. Monika Menzelová, 25. Barbora Filková, 27. Barbora Filková, 32. Alžběta Nováková, 32. Diana Gregorová, 32. Soňa Najbrtová, 53. Diana Gregorová - 36. Klára Minářová, 51. Kristýna Minářová; rozhodčí: Martin Trnka - Jan Riedel; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 37; zásahy brankářů: Tereza Mračková 19 - Anežka Zakostelecká 42; po třetinách: 1:0, 6:1, 1:1;
60:00
Halou probíhá mexická vlna a hráčky slaví se domácími fanoušky. Nymburský tým vyhrál zaslouženě a ve čtvrtfinálové sérii se ujímá vedení 1:0. Střely po 3. třetině: Domácí: 9, Hosté: 12
60:00
Komentář trenéra domácích: "První třetina z naší strany pasivní, druhá třetina super, hráli jsme to, co jsme chtěli. V té (druhé třetině) si myslím, že se rozhodlo a třetí třetina byla malinko nervózní ale jsem rád, že jsme České Budějovice nepustili do hry a nedovolili jsme jim vrátit se do utkání. Děkuji soupeři za zápas a přeji šťastnou cestu domů."
60:00
Komentář trenéra hostí: "Blahopřeji lepšímu soupeři k zaslouženému vítězství."
60:00
59:59
A máme zde konec prvního utkání čtvrtfinále 1. ligy.
59:03
Nováková nyní seknuta zezadu, poté i jedna z hostujících hráček na zemi. Hra se v posledních vteřinách vyostřila.
58:19
Nymburské hráčky hrají nyní s balonkem na hokejkách a konec zápasu si užívají.
56:59
Bety Nováková výborně vybojovala míček a nahrála Nejedlé. Ani její střela ani střela Novákové k prázdné kleci nedolétla.
55:44
Trajektorie střely Morové byla nebezpečná pro nízko letící letadla, které balonek vznášející se několik metrů nad zemí málem ohrozil.
55:10
Na hřišti se přitvrzuje, nicméně pánové Trnka a Riedel mají zápas ve svých rukou. Oba rozhodčí odvádějí dnes velice koncentrovaný výkon, za to je musíme pochválit.
54:56
A opět prázdná klec na straně Českých Budějovic.
53:40
Nejedlá ukázala rychlé nohy a výborný odhad, kdy zachytila křížnou přihrávku hostí. Hezký okamžik domácí obránkyně.
53:13
Na zemi leží Minářová, která vypadá otřeseně. Přiznám se, z komentátorského stanoviště si nejsem uplně jistý, co se vlastně stalo.
52:54
Branku družstva Florbalová akademie MB - Nymburk vstřelil Diana Gregorová bez asistence (8:2).
52:54
Nejlepší obranou je... dát gól. Přesně tímto heslem se řídila Gregorová, která si všimla prázdné klece. Pro hráčku jejího kalibru nebyl problém trefit tento volný prostor.
51:54
Ani tři domácí hráčky nebyly schopné trefit opuštěnou klec, skóre se stále nemění a Jihočešky si opět připravují prostor pro případné odvolání gólmanky.
51:30
České Budějovice to zkouší po gólu v šesti.
50:30
Branku družstva FBC UNITED Č. Budějovice vstřelil Kristýna Minářová, asistoval Lenka Morová (7:2).
50:30
Trochu nešťastná situace končí balonkem v síti Mračkové. Kulatý nesmysl prošel mezi nohama Aleny Novákové a domácí brankářka měla zakrytý výhled.
49:42
Jistá obrana domácího celku v tomto zápase příliš chyb neudělala. Nyní dobrý zákrok Lukavcové zamezil nějaké vážnější šanci hostí.
48:15
Mračková nyní lapila míček s elegancí sobě vlastní.
47:21
Kubíčková, Gregorová a Viktorová si nyní dělali z obrany hostů dobrý den, nakonec vystřelila Kubíčková mimo.
45:51
Bety Nováková nyní dostala nepopulární jesle, ale rezultovala z toho jen ztráta balonku pro hosty. Poté Žbánková dobře zblokovala letící míček.
44:33
Teď se hra přelévá ze strany na stranu.
43:49
Šraierová trochu se štěstím oblafla hráčku FA MB a nebezpečně vystřelila.
43:15
Dobrý zásah drobounké brankářky Mračkové. Ta dokázala včas ucpat mezírku mezi betony.
42:15
Lukavcová si nahrává s Alenou Novákovou. Celá scéna vzdáleně připomíná trénink.
40:34
Zápas začal dvěma střelami domácího týmu na hostující gólmanku. Do třetí třetiny mimochodem nenastoupí domácí Bára Filková, která bude vinou zranění své kolegyně pozorovat jen ze střídačky.
40:00
40:00
Máme za sebou třetinu, ve které padlo sedm branek. Šest jich střelily domácí hráčky a jednu na své konto přidaly i Jihočešky. V tomto ohledu tedy vedou nepochybně domácí. Domácí tým má ale převahu i na hřišti, hráčky z Českých Budějovic jakoby v tomto zápase ani nebyly. Tým trenéra Šáchy připomíná bezchybně promazaný stroj, který v dnešním zápase funguje spolehlivě. Bude třetí třetina pouhou formalitou? Sledujte s námi.
40:00
Střely po 2. třetině: Domácí: 22, Hosté: 3
40:00
39:50
Kubíčková měla poslední šanci v této třetině, ale bekhendem nedokázala míček doklepnout do klece.
39:25
Viktorová nyní faulovala a rozhodčí přísným pohledem ukazuje, že se mu takové chování nepozdává.
37:55
Gregorová s Najbrtovou málem vyráželi na steč, vše ale pokazila nepřesná přihrávka první jmenované.
36:32
Nyní je slyšet i domácí trenér Šácha. Obdržený gól se mu zjevně nelíbil
35:57
Branku družstva FBC UNITED Č. Budějovice vstřelil Klára Minářová bez asistence (7:1).
35:57
Ajajaj. Mračková v tomto zápase poprvé kapituluje, kdy ji po přečíslení dvou na jednu překonává Minářová.
34:25
Žbánková, Nejedlá a Gregorová drží hostující tým na své půlce.
33:23
Zakostelecká si po dlouhé sáhla na míček. Obrana hostí připomíná nyní ovce v ovčinci, mezi které se dostali vlci.
31:50
Branku družstva Florbalová akademie MB - Nymburk vstřelil Soňa Najbrtová, asistoval Renata Kubíčková (7:0).
31:50
Najbrtová vymetla šibenici v brance Českých Budějovic.
31:39
Branku družstva Florbalová akademie MB - Nymburk vstřelil Diana Gregorová, asistoval Barbora Filková (6:0).
31:39
Já na Báru, Bára na mě. Gregorová s Filkovou vykombinovaly obranu a první jmenovaná dává do prázdné branky. Faktem je, že na takovouhle střelu by nestačil ani David Copperfield skříženej s chobotnicí.
31:08
Branku družstva Florbalová akademie MB - Nymburk vstřelil Alžběta Nováková, asistoval Monika Menzelová (5:0).
31:08
Na hlídání Menzelové, to aby si dnes člověk pořídil střelnou zbraň. Výborně utekla po lajně a předložila nahrávku Alžbětě Novákové, která se nemýlila.
30:30
Sledujeme hluché období hry, ve kterém se téměř nic neděje.
29:30
Najbrtová téměř ustřelila hlavu Skálové, ta je ale bojovnice a bude v pořádku. Florbal občas bolí.
28:58
.. Z následné standardní situace ale nic nebylo.
28:57
Alena Nováková si nabrala míčke na hůl, a ukázala, že i ona má šikovné ruce. Vykoledovala si faul..
27:30
Viktorová se natahovala po míčku před svatyní hostí, ale počínala si přitom nedovoleným způsobem.
26:40
Trenér hostí si vybírá oddechový čas a nutno podotknout, že to je asi správné rozhodnutí.
26:39
Timeout FBC UNITED Č. Budějovice
26:39
Branku družstva Florbalová akademie MB - Nymburk vstřelil Barbora Filková, asistoval Alena Nováková (4:0).
26:39
Nováková nahrála Filkové, která prošla mezi dvěma hráčkami hostí, jakoby tam byly namalované, a s přehledem zakončila.
25:30
Před brankou Zakostelecké bylo nyní rušno asi jako by bejvalo v tunelu Blanka, kdyby fungoval. Snad tři střely lapily do svých nohou obránkyně Českých Budějovic.
24:56
Branku družstva Florbalová akademie MB - Nymburk vstřelil Barbora Filková, asistoval Renata Kubíčková (3:0).
24:56
Rozehrávka od vlastních obránkyň se dostala ke Kubíčkové. Ta posunula Filkové, která ukázala velice šikovné ruce, a kličkou do bekhendu zvyšuje vedení nymburského týmu.
23:03
Branku družstva Florbalová akademie MB - Nymburk vstřelil Monika Menzelová, asistoval Pavlína Nejedlá (2:0).
23:03
Nejedlá se opřela do svého praku a vyslala pokus na Zakosteleckou. Ta jej vyrazila jen na hůl Menzelové, která se z takovéto pozice snad ani nemohla mýlit.
22:29
Filková, byť faulovaná, prošla daleko. Hostující kapitánka, která ji po cestě pronásledovala si v konečném součtu přivodila nějaké lehči zranění.
20:47
Zápas nám začal a s míčkem kombinují domácí. Uvidíme, jak trenéři dokázali namotivovat své svěřenkyně do další části.
20:00
20:00
Máme za sebou první třetinu, která skončila 1:0, ale skóre mohlo být mnohem vyšší, nebýt dobře chytající Zakostelecké. Nymburský tým se vzepřel roli mírného outsidera v tomto klání a dokazuje všem fanouškům, že tohle je jejich domácí prostředí. Obrana hostí by se občas dala charakterizovat frází "zmatek nad zmatek". Zůstaňte s námi i ve druhé třetině, ve které očekáváme gólovou nadílku.
20:00
Střely po 1. třetině: Domácí: 18, Hosté: 6
20:00
19:57
Poslední střelu v této třetině si připisuje Viktorová.
19:45
Střela Postlové letěla hodně daleko od branky Mračkové.
18:39
Gregorová nyní málem vystihla nepřesnou rozehrávku jihočeského celku.
18:08
Výhoda standardní situace pro hostující. Střelu nakonec poslala do skrumáže před brankou Šraierová.
16:21
Lukavcová teď předvedla všechno, co má ve svém reportoáru. Sprint dopředu, návrat do obrany a vše vyvrcholilo zákrokem, po kterém skončila hráčka hostí za mantinelem. Nutno podotknout, že to bylo čisté jak čerstvě napadaný sníh. Krásná věc od mladé obránkyně.
15:32
Zaslouženého vedení se ujímá nymburský celek. Mužstvo z Českých Budějovic se zatím nedokázalo vypořádat s tlakem nymburských lvic.
15:00
Branku družstva Florbalová akademie MB - Nymburk vstřelil Renata Kubíčková, asistoval Barbora Filková (1:0).
15:00
Alena Nováková našla dobrým pasem Filkovou. Ta posunula na Kubíčkovou, která se tváří v tvář brankářce nemýlila a potvrdila pověst střelkyně.
13:39
Lukavcová nohou zastavila střelu budějovického celku.
12:28
Nejedlá nyní donutila ke sprintu kolegyni z obrany Žbánkovou. Ta míček dostihla včas.
11:55
Najbrtová ukázala svou rychlost při návratu do obrany, kde výborně zachytila křížnou přihrávku hostí. Ani z tohohle mráčku tedy nezaprší.
11:10
Kubíčková svou střelu umístila dobře, přesně do míst, kam to gólmani nemají rádi. Zákostelecká si opět připsala čárku do své kolonky zákroků.
10:21
Mračková nejdříve málem umrzla v brance. Naštěstí zůstala ve střehu a druhou střelu hostí mířící do branky dokázala výborným zákrokem vyrazit.
09:25
Filková vyslala rekomando na Zakosteleckou. Ta si mohla oddechnout, míček mířil o několik čísel vedle její branky.
08:54
Skálová nyní vystřelila jen těsně nad branku Mračkové.
07:38
Dvě šance FA MB. Nejprve projektil mířil do houštiny těl, poté hostující Zakostelecké zazvonilo v uších - tyč.
06:53
Nejedlá vyslala nadýchaný míček na Filkovou a ta jí míček vrátila. Následná střela málem skončila v síti.
06:28
Snad poprvé se ozvala píšťalka rozhodčího. Jasným gestem naznačil: sekání!
05:10
Filková nahrála Kubíčkové, a ta se jí snažila míček vracet. Místo Filkové si přihrávku stáhla Viktorová a poslala střeleckého motýla na Zakosteleckou. Ta si plachtící míček stáhla ze vzduchu.
04:19
Gregorová se jako buldog pustila do soupeřky a málem se dostala do brejku.
03:31
První zásah domácí Mračkové. Kotníkem vytlačila křížnou střelu mimo svou svatyni. Poměr střel: Domácí - 3, Hosté - 1.
02:30
Nejedlá se z pozice obránkyně dostala až na útočnou polovinu. Poté se dokázala dostat ke střele, která byla z kategorie lepších, v gól ale nevyústila.
01:47
Menzelová nyní ukázala dobrý přehled a vyslala první dnešní střelu na branku. Zakostelecká s přehledem chytá.
01:02
Filková za bránou dokázala umotat soupeřky a protlačit se ke střele, ta na branku brankářky Zakostelecké nedoletěla.
00:20
Utkání bylo zahájeno prvním útokem domácího celku. Ten skončil předčasně na dobře postavené obraně hostů.
00:00
Rozhodčími dnešního utkání jsou Martin Trnka a Jan Riedel.
00:00
00:00
Line-up hostů FBC UNITED Č. Budějovice: brankář: Anežka Zakostelecká; hráči v poli: Veronika Šraierová, Lenka Morová, Daniela Postlová, Barbora Skálová, Andrea Dostálová
00:00
Line-up domácích Florbalová akademie MB - Nymburk: brankář: Tereza Mračková; hráči v poli: Tereza Lukavcová, Alena Nováková, Alžběta Nováková, Barbora Filková, Soňa Najbrtová
00:00
Příjemné nedělní dopoledne přeji všem fanynkám a fanouškům dobrého florbalu, toho nymbursko – boleslavského obzvláště. To, na co jsme se všichni tak dlouho těšili je tady! Vyřazovací boje v 1. lize žen se rozhořely již včera kdy Bivojky Litvínov opanovali duel se Soběslaví a vyhrála také Jihlava proti Hranicím. Co je ale důležitější, dnes se do playoff konečně pustí i celek FA MB – Nymburk, který se utká s FBC UNITED České Budějovice.
00:00
Mé jméno je Jakub Tázler a mým spolukomentátorem pro dnešní utkání bude Milan Peterka. Pojďme se tedy podívat, co nás dnes vlastně čeká.
00:00
Dnes se spolu utkávají týmy, které se v konečné tabulce první ligy nacházejí jen dvě místa od sebe. Devátý Nymburk bude hostit sedmé České Budějovice. Tým z města na Labi zakončil základní část s jednadvaceti body, za šest výher a tři prohry v prodloužení. Jihočeský celek na tom byl o poznání lépe, sedmadvacet bodů za devět výher je řadí mezi klidný střed tabulky. Dnes ale půjdou všechny rozdíly stranou.
00:00
Obě družstva se v této sezóně střetla pouze jednou. V osmém kole jednoznačně porazily domácí České Budějovice nymburský tým 8:2. Z tohoto pohledu mají tedy nymburské lvice zvýšenou motivaci – oplatit Jihočeškám přechozí porážku a zajistit si „mečbol“ do dalších klání. Tato čtvrtfinálová série se totiž hraje na pouhé dva vítězné zápasy.
00:00
Tým, který dnes zvítězí, bude mít možnost za týden v Českých Budějovicích stvrdit svůj postup do semifinále, kde číhají týmy Sokol Jaroměř, Slavia Plzeň, Bulldogs Brno a FbC Panthers. Nyní se ještě v rychlosti koukneme na úryvek z oficiálních stránek ceskyflorbal.cz ohledně výběru soupeřů:
00:00
Sedmé České Budějovice zvolily devátý Nymburk. Zajímavé poznatky zněly z Českých Budějovic: „Měli jsme v plánu Soběslav, ale výsledek nás překvapil. Volili jsme mezi Nymburkem a Litvínovem. Roli hrála vzdálenost i vzájemné zápasy a hlavně výhoda, že jedna hráčka bude v tu dobu poblíž Nymburka. Chceme samozřejmě postoupit.“
00:00
Martin Šácha z Nymburka se vůbec neostýchal: „Budějovice jsou pro nás přívětivý soupeř, i když ne tak z hlediska cestování. Chceme vyhrát zápas doma a alespoň jeden zápas venku.“
00:00
Tolik tedy k představování soupeřů. Oba celky jsou již na palubovce a rozcvičují své gólmanky. Zápas začne za necelých 12 minut.