- : -
SK Jihlava
FBŠ Jihlava
SK Jihlava
branky (asistence): 06:36 Nikola Jandátová, 13:40 Kateřina Bednářová, 16:56 Anna Běhounková, 36:49 Tereza Sedláčková (Martina Svobodová), 39:35 Tereza Sedláčková, 41:53 Kateřina Bednářová (Andrea Urbanová), 44:44 Jana Pavlicová (Anna Běhounková), 45:30 Simona Pálková (Jana Pavlicová), 48:08 Anna Běhounková (Nikola Jandátová), 48:49 Jana Pavlicová (Kateřina Bednářová), 54:07 Věra Soukupová, 59:13 Jana Pavlicová (Kateřina Bednářová)
FBŠ Jihlava
branky (asistence): 00:44 Pavlína Vaněčková (Petra Przeczková), 06:11 Adéla Mikinová (Anna Přibylová), 13:28 Anna Přibylová (Pavlína Vaněčková), 37:57 Veronika Macková (Karolína Chvátalová), 39:01 Andrea Doležalová (Veronika Macková), 39:18 Pavlína Vaněčková (Aneta Lisová)

SK Jihlava - FBŠ Jihlava 12:6
7. Nikola Jandátová, 14. Kateřina Bednářová, 17. Anna Běhounková, 37. Tereza Sedláčková, 40. Tereza Sedláčková, 42. Kateřina Bednářová, 45. Jana Pavlicová, 46. Simona Pálková, 49. Anna Běhounková, 49. Jana Pavlicová, 55. Věra Soukupová, 60. Jana Pavlicová - 1. Pavlína Vaněčková, 7. Adéla Mikinová, 14. Anna Přibylová, 38. Veronika Macková, 40. Andrea Doležalová, 40. Pavlína Vaněčková; rozhodčí: Miroslav Janošťák - František Brabec; vyloučení: 3:3; využití: 1:1; diváků: 82; zásahy brankářů: Jana Večerková 9, Kateřina Nováčková 6 - Martina Miksová 29; po třetinách: 3:3, 2:3, 7:0;
60:00
59:59
A mně samotné nezbude nic jiného, než se s Vámi rozloučit. Děkuji za přízeň a budu se těšit opět u (doufám) alespoň stejně tak záživného utkání jako bylo to dnešní. Florbalu zdar!
59:59
Komentář trenéra hostí Trávníka: Dvě třetiny jsme hráli vyrovnané utkání! Bohužel stále neumíme pracovat s psychikou a ve třetí třetině jsme se nechali strhnout atmosférou v hale a začali bláznit, což vedlo k hloupým chybám, které soupeřky trestaly.
59:59
Komentář trenéra domácích Šmardy: Většinovou převahu v celém zápase jsme naplno ukázali až ve třetí třetině a zaslouženě vyhráli. Děkujeme skvělým divákům a soupeři, a těšíme se na další derby. Atmosféra byla skvělá.
59:58
Třetí třetinu jednoznačně vyhrálo SK a ta se tak stala rozhodující pro celé utkání. Na hřišti jsme viděly skvělé výkony obou týmů a FBŠ bojovalo do posledních vteřin. Za zmínku zvlášť stojí výkon nejmladších hráček Florbalové školy. Divácká kulisa se ve třetí třetině byla slyšet a podpořila své favoritky nejedním hlasitým pokřikem. Na hřišti po konci utkání sledujeme děkovačku vítězného týmu a zasloužený odpočinek.
59:58
Střely na bránu za 3. třetinu: domácí: 17, hosté: 6.
59:13
Branku družstva SK Jihlava vstřelil Jana Pavlicová, asistoval Kateřina Bednářová (12:6).
59:13
Po střele Mackové na bránu domácích se balonek odrazil od Simony Pálkové k Janě Pavlicové, která sprintovala k bráně hostí. Jedinou překážkou se jí stala Veronika Macková zachraňující celou situaci rychlým doběhnutím k bráně, ale té se Pavlicová zbavila otočkou, z které vstřelila svůj třetí gól dnešního zápasu.
57:23
FBŠ tlačí a nechce soupeřkám dát tři body zadarmo. Prozatím ale neúspěšně, ale rozhodně je na co se dívat.
56:00
Přestože golmanka Nováčková naskočila do hry až na poslední třetinu, daří se jí, jakoby si mezi třemi tyčemi poseděla i předchozích čtyřicet minut.
55:11
Týmu FBŠ dominují především děvčata ročníku 99, která jsou spolu sehraná a mají příležitost hrát i v nejvyšší juniorkovské soutěži. Minulý rok se svým výkonem dostala velmi vysoko a měla možnost hrát proti týmům jako například Vítkovice.
55:00
Dnešní utkání sleduje 80 diváků, děkujeme! Podpořit SK přijely i hráčky partnerského týmu FBC Žďár, který za podpory několika jihlavských hráček dnes odehrál dva vítězné zápasy v Kaplicích.
54:07
Timeout SK Jihlava
54:07
Branku družstva SK Jihlava vstřelil Věra Soukupová bez asistence (11:6).
54:07
A Soukupová krásnou střelou příklepem zvyšuje na jedenáct. Bez asistence.
53:23
Domácí ve skvělé šanci z rozehrávky před golmankou. Macková nahrála golmance nepovoleně - "malou domů", rozehrávku začal obranný pár, který nahrál Bednářové. Ta suše a přesně našla baldu Pavlicové, která se ale rozhodla si štěstí pošetřit na jindy.
52:11
Petrlíková před bránou vykouzlila moc pěknou střelu, ale ta netrvalo dlouho, protože se zastavila o záda Sedláčkové.
51:23
Přestože z výsledku můžeme vyčíst, jaký je asi průběh utkání, FBŠ se rozhodně za své výkony nemusí stydět. I přes skóre nemůžeme úplně jednoznačně určit favorita utkání, protože góly padají především z individuálních chyb.
51:11
SK mohlo zvýšit skóre na 11:6, když Pavlicová dorazila nahrávku od Pálkové téměř zpoza brány, ale gól nebyl uznán, protože ho Janča do brány dokopla.
48:50
První gól Běhounkové padnul po neúprosných dorážkách a Pavlicová v podobné situaci procpala balon za záda gomanky. Sledujeme utkání plné zvratů!
48:49
48:08
Branku družstva SK Jihlava vstřelil Anna Běhounková, asistoval Nikola Jandátová (9:6).
48:00
Vaněčková má dnes energie na rozdávání. Už poněkolikáté dnes vidíme, jak si prokličkuje mezi spoluhráčkami a bez problému k tomu ještě stihne vystřelit.
47:17
Vyloučen hráč Tereza Šánová družstva FBŠ Jihlava na 2 minuty za sekání.
45:30
Branku družstva SK Jihlava vstřelil Simona Pálková, asistoval Jana Pavlicová (8:6).
45:30
Pavlicová potahala balonek po mantinelu a našla hokejku Pálkové, aniž by si vyměnily jediné slovo. Zřejmě nějaká vyšší síla. Pro Pálkovou už nebyl problém dorazit balonek do brány a připisuje si velmi povedený gól, kterým posunuje svůj tým do dvougólového vedení.
44:44
Branku družstva SK Jihlava vstřelil Jana Pavlicová, asistoval Anna Běhounková (7:6).
44:42
Svobodová nejprve nastřelila na bránu v naději, že po odrazu dorazí Běhounková. Ta měla lepší nápad a balonek odrazila na Pavlicovou, která si připisuje vedoucí gól SK.
43:12
Rychlá z obrany hledá, kam by přihrála. Střída a Sedláčková vyráží ze zadu přes celé hřiště a postupným kličkováním mezi protihráčkami si zajišťuje pozici za bránou FBŠ.
41:53
Branku družstva SK Jihlava vstřelil Kateřina Bednářová, asistoval Andrea Urbanová (6:6).
41:53
Bednářová znovu skóruje a vyrovnává tak skóre utkání, její asistentkou je obránkyně Urbanová.
40:05
Obyvatelé Jihlavy zvolili po prosluněném dnu živou akci místo druhého dílu Harryho Pottera a hráčky se jim za to odvděčují florbalem, který lahodí oku. Zvláště od konce předchozí třetiny můžeme zaslechnout hlasitou diváckou kulisu.
40:00
40:00
Omlouváme se za případné technické potíže. Do třetí třetiny domácí mění golmanku a nastupuje golmanka Nováčková.
40:00
39:59
Střely na bránu za 2. třetinu: domácí: 10, hosté: 8.
39:35
Branku družstva SK Jihlava vstřelil Tereza Sedláčková bez asistence (5:6).
39:35
Tak tohle je neuvěřitelně úrodný konec druhé třetiny! SK se ve vysoké rychlosti dostalo před bránu FBŠ, kde na chvíli míček ztratilo, Sedláčková ho ale nechtěla opustit na dlouho, a tak se ho ujala a zmírňuje ztrátu svého týmu na jeden gól.
39:18
Branku družstva FBŠ Jihlava vstřelil Pavlína Vaněčková, asistoval Aneta Lisová (4:6).
39:18
A než hlasatelka stihla dooznámit střelkyni pátého gólu, Vaněčková si připuje gól šestý!
39:01
Branku družstva FBŠ Jihlava vstřelil Andrea Doležalová, asistoval Veronika Macková (4:5).
39:01
Z velkého shluku kolem brány Večerkové padá vedoucí gól FBŠ. Gólu asistovala nejedna hráčka.
37:57
Branku družstva FBŠ Jihlava vstřelil Veronika Macková, asistoval Karolína Chvátalová (4:4).
37:57
A hosté poprvé proměňují přesilovou hru! Chvátalová hledala nejvhodnější spoluhráčku, která by zakončila a udělala dobře, když našla Mackovou.
37:44
Vyloučen hráč Kateřina Kouřilová družstva SK Jihlava na 2 minuty za nedovolená vzdálenost.
37:11
Výhoda pro hosty: za nedovolenou vzdálenost při rozehrávce z rohu.
36:49
Branku družstva SK Jihlava vstřelil Tereza Sedláčková, asistoval Martina Svobodová (4:3).
36:49
A tým SK nám přináší svůj první asistovaný gól. O nahrávku se postrala Svobodová, která nahrála Sedláčková a ta už jen po zemi zakončovala.
36:30
Vaněčková vždy připravená střílet! Tuto akci jí ale zmařila defenzíva domácích a její střela tak našla pouze hokejku protihráčky.
35:40
Pavlicová se dravě probojovala mezi protihráčkami a i přes drobounkou postavu dovedla balonek i přes mohutnou obranu hostí.
35:23
Hosté v plném počtu hra zastavena a budeme očekávat buly na půlce.
34:11
I v oslabení jde tým černo-červených do útoku, v situaci dvě na dvě odehrávají balonek za bránu Večerkové a pokračují v ostřelování její svatyně.
33:23
Vyloučen hráč Veronika Macková družstva FBŠ Jihlava na 2 minuty za hrubost.
33:23
První dvouminutová přesilovka domácích. Macková ze souboje v rohu vyšla nešťastněji a odpyká si tak trest za hrubé chování.
32:20
Bednářová projevila obavy, že nebude postavena zpět na hřiště, protože z posledních dvou utkání si odnesla prozatím osm trestným minut, ale nemůžete odtrhnou zrno od plev, a proto ji nacházíme tam, kde jí je nejlépe: mezi Pálkovou a Pavlicovou v druhé útočné formaci.
32:12
Svobodová dokazuje, že není kapitánkou jen tak pro nic za nic. Prudkou střelou trefuje golmanku, která štastně balonek odpaluje mimo dosah hokejek soupeřek.
31:56
Oba týmy jsou v plném počtu, přesilovková formace střídá.
30:06
Domácí hrají první přesilovku utkání, která potrvá necelou minutu.
29:00
Sledujeme hru čtyři na čtyři, na trestné lavici panuje přátelská atmosféra.
28:55
Trestné střílení družstva SK Jihlava neproměnil Anna Běhounková.
28:55
Vyloučen hráč Karolína Petrlíková družstva FBŠ Jihlava na 2 minuty za bránění ve hře.
28:55
FBŠ přesilovou tuto hru bere vážněji, než tu předchozí. Možná až příliš, vyloučena je prozatím hráčka č. 68 z hostujícího celku, čeká na výsledek trestného střílení.
28:06
Vyloučen hráč Kateřina Bednářová družstva SK Jihlava na 2 minuty za sekání.
28:06
FBŠ si vysloužilo další přesilovku, Bednářová v souboji tělo na tělo přetlačila protihráčku k zemi. Trest si odpyká za sekání.
26:00
Poslední střelu jak hostí, tak domácích, za střelu ani považovat nemůžeme. Balonek se ke golmankám dokutálel a byla by ostuda, kdyby ho neměly pod kontrolou.
25:55
Pavlicová po zákroku končí na zemi, díkybohu bez vážnějšího zranění. Po "buly" rozehrávce Pálková sportovně nechává míček hostům, kteří v předchozí akci byli na balonku.
25:43
Obecenstvo ve druhé třetině ztichlo, nálada na hřišti je ale stále stejná.
25:11
Trenérka Horníčková svým svěřenkyním do pole vysílá více než jasné pokyny.
24:02
Hraje se do těla, ale co jiného od derby očekávat. Vaněčková dvakrát vzbudila soupeřovu golmanku, jednou střelou do helmy a podruhé do horní části těla.
23:45
Pálková za bránou prudkou nahrávkou na Pavlicovou, která byla na své typické pozici před bránou. Jenom o milimetry nenalezla nahrávka majitele.
23:11
Přihrávky v poslední minutě připomínají tenis, děvčata si nahazují a nevolí přihrávky po zemi.
22:14
SK secvaklo protihráčky v rohu, ty zpanikařily a nedokázaly pořádně rozehrát. Celé střídaní zakončuje Soukupová střelou mimo branku.
22:00
Pálková se bravůrně vytočila na basketbalové "trojce", Miksová dávala pozor a střelu zneškodnila.
21:34
Pavlicová teď prošla mezi třemi protihráčkami a vybojovala balonek na soupeřovu půlku, kde už čekaly připravená Bednářová s Pálkovou.
20:54
Domácí v plném počtu.
20:23
Mladičký tým FBŠ kombinuje v zadní části půlky soupeře, Rychlá v brejku, ale balonek jí sklouznul po hokejce.
20:01
Ještě padesát tři sekund do konce přesilovky FBŠ.
20:00
20:00
19:59
Střely na bránu za 1. třetinu: domácí: 14, hosté: 7.
19:16
Macková přesně do spojnice dvou tyčí branky Večerkové, Soukupová se urvala do brejku a SK tak může zdržovat vlastní oslabení na půlce protihráče.
18:24
Vyloučen hráč Kateřina Kouřilová družstva SK Jihlava na 2 minuty za sekání.
18:12
FBŠ teď prověřilo i golmanku hostujících na střídačce, rozehrává se na straně SK.
17:54
Pálková dostala přesnou přihrávku kolegyně Bednářové od půlky hřiště. Miksová však balonek zalehla jen o pár vteřin dříve, než se stihnul dokutálet za čáru.
16:56
Branku družstva SK Jihlava vstřelil Anna Běhounková z trestného střílení (3:3).
16:56
Běhounková sama vyjela z rohu před bránu, obránkyně soupeřů jí nedovoleně zastavila a Běhounková tak jela nájezd. Gólmanku si položila a střílela po zemi přesně mezi prostor ruky a tyčky.
16:23
Soukupová dokonale zmátla soupeřovic gólmanku, do brány ale balonek nedovezla.
15:23
Pavlicová přímo před bránou FBŠ, balonek se od golmanky odrazil, ale Pavlicová zvolila nebolestivou možnost vstřelení gólu a zakončovat přes prsty golmanky se nerozhodla.
14:45
Rychlá ve spolupráci s Kastnerovou prověřily Miksovou. Ta nezahálela.
14:03
Petrlíková se teď nedohodla s Chvátalovou a pro balonek se sběhly obě, ve zmatku si ho sebrala Kouřilová a přenesla hru na druhou stranu.
13:40
Branku družstva SK Jihlava vstřelil Kateřina Bednářová bez asistence (2:3).
13:40
A SK na sebe opět nenechává čekat! Tentokráte Bednářová z vykroužení a opět bez asistence.
13:28
Branku družstva FBŠ Jihlava vstřelil Anna Přibylová, asistoval Pavlína Vaněčková (1:3).
13:28
FBŠ v přečíslení tři na Urbanovou, Přibylová zvolila sólo střelu a pomoc spoluhráček nevyužila.
13:00
Rychlá si vysloužila rozehrávku před bránou soupeřek, Petrlíková ji zneškodnila, ale hra zůstává u brány Miksové.
12:35
Trávníková rozehrává z rohu, pouze do hokejky Urbanové.
12:12
Střela Mikinové z úctyhodné dálky vyražena konečky prstů Večerkové.
11:00
Urbanová vylítla ze střídačky, aby dohonila blížící se nejmladší hráčku FBŠ, svůj úkol splnila a situaci uklidnila za bránou.
10:00
Svobodová se teď natáhla do přihrávky Chvátalové, nahrávala na Soukupovou, která o pár centimetrů přestřelila.
09:32
Sedláčková vybojovala balonek za půlkou a chtěla hru konečně přesunout od vlastní brány, zastavila jí však obrana FBŠ. Vytěžila z toho alespoň rozehrávku a balonek se tak pohybuje na půlce Florbalové školy.
08:01
Kouřilová dorážela po nahrávce Kastnerové, ale pouze do golmanky. Celá tahle lajna si vytvořila mnoho šancí, dvě z nich byly velmi blízko změně stavu skóre.
07:23
Urbanová teď zpracovala tělem a pokynula spoluhráčkám, aby vystartovaly kupředu. Ty se úkolu zhostily ve vysoké rychlosti, zakončit ale nedovedly.
06:36
Branku družstva SK Jihlava vstřelil Nikola Jandátová bez asistence (1:2).
06:36
Jandátová na odvetu dlouho nečekala, balonek po její střele doskákal až za brankovou čáru a SK stahuje ztrátu na jeden gól.
06:11
Branku družstva FBŠ Jihlava vstřelil Adéla Mikinová, asistoval Anna Přibylová (0:2).
06:11
Mikinová po nahrávce z rohu doráží balonek ze vzduchu za záda Večerkové.
05:48
Jandátová dlouhým pasem na Kouřilovou, která drží míček na půlce FBŠ.
05:12
Rozvážná rozehrávka domácích.
04:34
Trávníková zabrala do rohu hostů, vybojovala balonek, ale ne na dlouho. Hra už je zase na druhé půlce.
04:11
Hosté rozehrávají z půlky, trefují Jandátovou.
03:45
Rychlá teď krásnou střelou z půlky, Miksová si na míček pouze sáhla.
03:22
Tempo utkání je velmi vysoké, oba týmy chtějí skórovat.
02:43
Macková dlouhou přihrávkou na Doležalovou, míček končí na střídačce SK.
02:12
Urbanová se pěkně vymotala z rohu, hledala, kam by nahrála. Uvolněná Pavlicová posléze nechala balonek Bednářové, která zakončila příliš vysoko.
01:29
Rozehrává se teď dvakrát na straně FBŠ, SK kombinuje a vmýšlí akce, čímž si vysloužilo i další rozehrávku na této straně hřiště.
01:23
SK u brány hostí, Rychlá dostala přesnou přihrávku, minula odkrytou bránu.
00:44
Branku družstva FBŠ Jihlava vstřelil Pavlína Vaněčková, asistoval Petra Przeczková (0:1).
00:44
Nejstarší hráčka FBŠ přetáhla míček po mantinelu, nahrála Vaněčková, která precizně trefila horní rožek.
00:23
A dopředu se teď tlačí i domácí, po pohledné akci Bednářová nezakončila do brány.
00:12
První střela na bránu vyšla od hostujícího celku.
00:10
Utkání začalo v celkem přátelském duchu, na podlaze zatím není krev a kosti všech hráček jsou zatím vcelku.
00:02
Mimo jiné se v zápase proti sobě utkají odchovankyně žďárského FBC, které v hojném počtu reprezentují oba jihlavské celky. Ať už jste tedy větším příznivcem zelenočervených či černočervených, pokud máte možnost, dostavte se přímo za námi do jihlavské haly a podpořte své favoritky na živo.
00:01
To druhý tým s ježkem na hrudi na své tři body čeká už od začátku sezóny a doufá, že o ně oloupí své rodačky. Ženský tým FBŠ v posledních letech prošel poměrně znatelnou proměnou a spoléhá teď na mladou krev, která přinese do týmu dravost a nasazení.
00:01
Tým SK Jihlava se v celkovém pořadí drží na 5. místě a je tedy o tři příčky výš než dnešní soupeř. Své poslední body SK získalo v zápase s Vysokým Mýtem, kde druhý bod obdrželo z prodloužení a od té doby na svůj tříbodový zisk čeká.
00:00
Rozhodčími dnešního utkání jsou Miroslav Janošťák a František Brabec.
00:00
00:00
Line-up hostů FBŠ Jihlava: brankář: Martina Miksová; hráči v poli: Petra Przeczková, Tereza Šánová, Anna Přibylová, Sandra Holcová, Adéla Mikinová
00:00
Line-up domácích SK Jihlava: brankář: Jana Večerková; hráči v poli: Andrea Urbanová, Aneta Kastnerová, Tereza Rychlá, Gabriela Junková, Kateřina Kouřilová
00:00
Vážení diváci, z jihlavské sportovní haly Vás vítám u dnešního online přenosu 5. kola první ligy žen, ve kterém se můžeme těšit na minimálně zajímavou podívanou. Proti sobě dnes totiž od 18:30 nastoupí dva jihlavské celky: tým SK Jihlava a FBŠ Jihlava. Můžeme tedy doufat, že dnešní derby nebude přespříliš vyhrocené a my uvidíme pěkný florbal.