1:1
1:1
2:2
0:1
branky (asistence): 17:39 Matěj Surák (Petr Torma), 26:31 Vlastimil Buchta (Marek Firla), 42:52 Ondřej Budek (Petr Torma), 59:47 Ondřej Budek (Ondřej Valíček)
branky (asistence): 03:43 David Hybš (Jan Hřebřina), 37:26 David Hybš (Marek Dzierža), 41:37 Radek Matějíček (Jiří Vlček), 51:22 Lukáš Mlejnek (Daniel Kněžour), 65:42 Marek Dzierža

Florbalová škola Plzeň - FBC Česká Lípa 4:5p
18. Matěj Surák, 27. Vlastimil Buchta, 43. Ondřej Budek, 60. Ondřej Budek - 4. David Hybš, 38. David Hybš, 42. Radek Matějíček, 52. Lukáš Mlejnek, 66. Marek Dzierža; rozhodčí: Lukáš Grundler - Karel Kotyza; vyloučení: 2:4; využití: 1:1; diváků: 87; zásahy brankářů: Daniel Mayer 23 - Jan Dvořák 30; po třetinách: 1:1, 1:1, 2:2, 0:1;
70:00
Komentář trenérky hostů (Lenka Bartošová): Velká pochvala domácímu týmu, který předvedl výborný, bojový florbal. Za to my na jednu stranu ostuda, protože takto nastoupit do zápasu nám nesluší. Děkuji fantastickým fanouškům a předvedli výbornou kulisu.
70:00
Zápas končí 4:5 pro Českou Lípu. Domácí předvedli neskutečný výkon, bojovali jako lvi a superligovému soupeři byli vyrovnaným protivníkem. Nechybělo moc a v neděli večer se tu mohlo urodit obrovské překvapení. Lípa si tenhle zápas za rámeček nedá. Sice postupuje, ale s odřenýma ušima.
70:00
Komentář trenéra domácích (Roman Surák): Chtěl bych hlavně poděkovat hráčům za odvedený výkon. Dneska vyhrál šťastnější tým. Gratuluji soupeři a děkuji za fair-play zápas a přeji hodně štěstí do dalších bojů.
70:00
střely ve 3. třetině: 10:10. V prodloužení 0:3, celkem 34:25
65:42
65:42
Branku družstva FBC Česká Lípa vstřelil Marek Dzierža bez asistence (4:5).
65:42
Sen o postupu končí. Lípa rozhoduje z pravého křídla. Diváci ale zaslouženě tleskají domácím borcům. Většina ve stoje.
64:56
Plzeň poprvé v prodloužení nakukuje s míčkem i na půlku hostů, ale nic nebezpečného z toho není.
64:22
Dvě Džieržovi skvělé střely z vrcholu přesilovky. První těsně mimo, druhou vyráží hrdina dne Mayer.
63:20
Lípa zatím pálí slepými. Kluci z Keria bojují, ale nedaří se vyhodit.
62:25
Vyloučen hráč Jiří Trnka družstva Florbalová škola Plzeň na 2 minuty za sekání.
62:16
To je zlé, odložené vyloučení, Lípa využívá výhodu a hraje v 6. Naštěstí špatné zpracování a je to aut. Trnka ale odchází na trestnou lavici a tohle bude na morál.
61:56
Nemůžu psát, koušu si nehty.
61:14
Domácí pětka zvládla obranné úkoly a dobrým pohybem nepřipouští další ohrožení branky.
60:44
Mayer levou rukou vyráží střelu na šibenici. Lípa zatím nedává domácím míček.
60:11
Tradiční úvod další části. Lípa vyhrává buly, je na balonku a trpělivě kombinuje.
60:00
60:00
To je neuvěřitelné. Kdo vážil cestu sem do haly udělal dobře. Viděli jsme krásný zápas. Kerio podává heroický výkon a v závěru dotlačilo do branky zasloužené vyrovnání. Nyní krátká pauza před desetiminutovým prodloužením. Kerio se živě radí, hráči Lípy vypadají na střídačce poněkud zaskočeně.
60:00
59:47
Branku družstva Florbalová škola Plzeň vstřelil Ondřej Budek, asistoval Ondřej Valíček (4:4).
59:47
Euforie na ZČU. Pár vteřin před koncem napřed Dvořák neskutečně chytá rukou v šibenici, ale dorážku proměňuje Ondra budek a máme to srovnáno těsně před koncem.
59:27
Plzeň na míčku, ale bez střelby. Vemte to někdo na sebe!
58:43
Vyloučen hráč David Hybš družstva FBC Česká Lípa na 2 minuty za bránění ve hře.
58:43
A Lípa řeší ošemetnou situaci faulem u mantinelu. Bude se hrát 6 na 4,.
58:24
Kerio rovnou se šesti muži v poli. Nesmí se dopustit chyby, jinak bude po zápase. Domácí diváci ani nedýchají.
58:19
Timeout Florbalová škola Plzeň
58:19
Domácí si berou time-out. Uvidíme co vymyslí, jsou jedinou vydařenou akci od obrovské senzace.
58:00
Poslední dvouminutovku začíná na míčku Plzeň. Lípa napadá, nechce připustit tlak před svojí bránou.
57:20
Valda tentokrát chybuje a ztrácí míček. V situaci 2 na 1 odclonil nahrávku a Dan Mayer zneškodnil střelu.
56:51
Kerio přesilovku taky umí. Vyústila ve střelu Tormy přesně do šibenice, ale Dvořák si připisuje veledůležitý zákrok. Je to úžasná podívaná.
55:48
Trestné střílení družstva Florbalová škola Plzeň neproměnil Matěj Surák.
55:48
Vyloučen hráč Tomáš Kadlec družstva FBC Česká Lípa na 2 minuty za sekání.
55:48
Budek v úniku a tohle je sekání! Uvidíme nájezd Suráka.
55:48
Bohužel příliš malé naznačení a střela v tísni už neměla naději na úspěch. Plzeň bude mít ale dvě minuty početní výhody.
54:50
Po delší době zaznamenáváme příležitost domácích. Valíček naznačil střelu, ale pozdržel ji a tu následnou schoval mezi klubko hráčů. Dvořák měl štěstí, že mezi jejich těly k němu míček neprošel.
54:10
Jeden z hostujících útočníků chtěl zasunout míček zpoza branky k tyči, ale Mayer drží šance FBŠ. Míček do klidu odpaluje Lauda a naštěstí si ohlídal i postavení nohou mimo malé brankoviště.
53:02
Severočeši se tlačí za rozhodující brankou, ale domácí dál bojují. Ztrácí jen jednu branku, při svém dnešním výkonu ji můžou klidně dát.
51:22
Branku družstva FBC Česká Lípa vstřelil Lukáš Mlejnek, asistoval Daniel Kněžour (3:4).
51:22
Lípa si to vyčekala. Přesně s vypršením domácího trestu přichází střela takříkajíc od modré čáry a brankář měl tentokrát zakrytý výhled a nemohl zasáhnout. Hosté jdou do vedení, ale času zbývá ještě dost.
50:22
Lípa svírá gorily svou přesilovkovou kombinací. FBŠ pod tlakem, ale zatím zdárně blokuje střelbu. Mayer předvedl famózní přesun a rukou chytá zásun míčku po přenesení za bránou.
49:22
Vyloučen hráč Jakub Vandák družstva Florbalová škola Plzeň na 2 minuty za špatné střídání.
49:22
Taktická chyba domácího týmu. Nepřesné střídání, do kterého se připletl míček a trest odchází odsedět kapitán Vandák.
48:25
Pohledná kombinace na ose Zicho, Berka, Janouškovec končí solidní střelou posledně jmenovaného, brankář si s ní ale poradil.
47:40
Kerio se pomalu usazovalo na soupeřově polovině, bohužel Lauda nastřelil míček mezi diváky.
46:50
Lípa teď rozhozená, v bezprostřední blízkosti vlastní brány nedokázala zpacifikovat míček ani branku a Kerio mělo hned 3 pokusy. Bohužel neproměnilo ani jeden a poslední z nich končí v autu.
46:13
Buchta buď čte na střídačce online a nebo se poučil sám. Průnik po levé straně tentokrát zakončil nebezpečnou střelou a bylo to mnohem lepší řešení než posledně. Dvořák se měl co ohánět.
44:58
Mayer to svým bývalým spoluhráčům zadarmo prostě nedá. Další obrovská šance znovu končí na jeho těle. Při jeho skocích naštěstí střelci z Lípy zakončují spíš do spodních prostor a tam se dokáže Dan pro míček natáhnout.
44:16
Kněžour znovu ukazuje svoji rychlost. Po pravé straně se dokázal protáhnout až ke střele. Dan v bráně si nebyl úplně jistý, ale míček přikryl.
43:41
Buchta měl slibně rozjetou akci, ale nevyužil žádnou z šancí k nahrávce a o míček přišel.
42:52
Branku družstva Florbalová škola Plzeň vstřelil Ondřej Budek, asistoval Petr Torma (3:3).
42:52
Gorili neskládají zbraně. Rychlá kombinace platí na každého a Ondra Budek srovnává! Na tahu je znovu Lípa.
41:37
Branku družstva FBC Česká Lípa vstřelil Radek Matějíček, asistoval Jiří Vlček (2:3).
41:37
Poměrně nenápadná akce po levém křídle a nepříjemnou střelou se hosté ujímají vedení. Takovýhle úvod přesně Plzeňáci nechtěli.
41:10
Lípa to přehnala s rozvahou na rozehrávce a Zicho ji svou aktivitou zbavuje míčku.
40:07
I třetí zahajovací buly vyhráli hosté. a ženou se za rozhodnutím zápasu.
40:01
Dvojice Grundler, Kotyza zahajuje třetí dvacetiminutovku. Zatím tento nově sestavený pár zvládá řízení dnešního zápasu bez komplikací.
40:00
40:00
Po čtyřiceti minutách odchází hráči do kabin za nerozhodného stavu. Plzeň dál živí svou naději na senzační postup. Lípa až v závěru druhé třetiny naznačila své možnosti. Domácí trenéři musí nyní vymyslet jak jejich narůstající tlak rozrušovat. Mrzet může několik velikých neproměněných šancí. Avšak oba gólmani jsou zatím skvělí.
40:00
Trenérka Bartošová se vrací na střídačku již po 3 minutách přestávky. Zřejmě měla krátký a rázný proslov a teď se s nenadálým vývojem musí popasovat hráči sami.
40:00
Střely ve druhé třetině 8:9.
40:00
39:47
Volný úder hostů se proměnil v brejk domácích. Těsně před sirénou posouvá Mates Zicho míček na juniora Budka, který bohužel znovu trefuje jen tělo brankáře. To by byl gól do šatny, škoda.
39:16
Lípa stále na míčku. Posledních 5-7 minut konečně začala v reálu předvádět předpokládanou kvalitativní převahu.
37:56
Lípa to chce urvat ještě v této třetině. Další bleskurychlé přenesení z obrany dopředu, následně na druhou stranu a jen výtečný domácí brankář svým ladným skokem drží naděje Plzně.
37:26
Branku družstva FBC Česká Lípa vstřelil David Hybš, asistoval Marek Dzierža (2:2).
37:26
Stupňovaný tlak hostů z posledních minut už končí vyrovnávací brankou. Schovaná střela končí za Mayerem, šla v ideální výšce nad jeho pravou nohu.
36:22
Lípa teď zavřela mladou plzeňskou pětku na jejich půlce a nedovolí jí ani střídat. Kluci už vypadají opravdu unaveně, ale tlak přestáli bez úhony.
35:41
Mayer skvěle pozičně vytěsnil další nebezpečnou střelu.
35:03
FBŠ v problémech okolo své brány, severočeský pressing se stupňuje. Ale vybruslili z toho bravurně a podél pravého mantinelu přenáší hru k soupeři.
34:05
Plzeňští mladíci znovu v akci. Torma předal v situaci 2:2 Surákovi, jeho další pokus tentokrát likviduje rychlým skokem k pravé tyči Dvořák.
33:31
Trnka uloupil soupeři míček a zakončil dříve než se dostal z výhodné pozice. Jeho bekhend byl nadějný, ale jde nad.
32:54
Hostující Kněžour ted vymotal plzeňskou obranu ale těsně míjí vzdálenější tyč.
31:38
Kdo by se toho nadál, jsme za polovinou zápasu a nejenže domácí vedou, ale jsou bez nadsázky vyrovnaným soupeřem superligovému favoritovi.
30:42
Tahle přesilovka zatím vypadá lépe. Valíček nejprve trefil soupeře, ale za pár vteřin Berka krásně našel Suráka, ten bohužel zacílil jen do brankáře.
29:52
29:52
Osvald svýma dlouhýma rukama vyšťoural míček ve vlastním rohu, posouvá na Suráka ten je těsně před zakončením faulován. Na trestnou lavici půjde Hybš.
29:01
Hráči Lípy asi pochopili vážnost situace a tlačí se do zakončení čím dál víc.
28:39
Janouškovec nabídnul balonek soupeři, ale ten nezakončil dostatečně kvalitně. Míček má Mayer.
27:52
Mayer chytá prudký sekaný bekhend Elkla. V zápatí na druhé straně nedokázal Surák protlačit míček na volného spoluhráče. Je to škoda, to by musela být jistá branka.
26:31
Branku družstva Florbalová škola Plzeň vstřelil Vlastimil Buchta, asistoval Marek Firla (2:1).
26:31
Plzeň ve vedení. Firla nadvakrát protlačil nahrávku skrz brankoviště a Perník (pro ty co neznají tuto západočeskou hvězdu - Vlastimil Buchta) překonává bezmocného Dvořáka.
25:59
Poprvé více slyšíme hostující trenérku, v tomto čase už zřejmě očekávala rozhodnutý zápas.
25:07
Diváci se určitě nenudí, hraje se střídavě před oběma brankami. Teď uklidnění, rozhodčí Kotyza píská faul proti FBŠ a oba týmy střídají.
24:29
Trnka skvěle vypíchnul nahrávku soupeře, v situaci 2 na 1 ale trefuje obráncovi nohy.
23:31
Lípa už je znovu v pěti v poli a chce být v této třetině aktivnější. Jenže další vypracovanou šanci opět trefuje do ochranné sítě za bránou.
22:21
Plzeň vyprodukovala zatím jednu nebezpečnější střelu od Valíčka, ale připustila dvě obrovské šance Lípy. Nejprve útočník Lípy přestřeluje. Ve druhé šanci se proti rychlému zakončení znovu natáhnul Mayer.
20:51
Vyloučen hráč Jan Spilka družstva FBC Česká Lípa na 2 minuty za nedovolené vrážení.
20:40
Lípa chce možná domácí unavit. Míček lítá na vrcholovém trojúhelníku ze strany na stranu a vede to k mele před Mayerem. Míček ale vyváží Surák a je faulován, domácí budou mít přesilovku.
20:10
Druhá část začíná stejně jako první. Lípa vítězí na buly a kombinuje na své půlce.
20:00
20:00
Domácí trenérské duo Trnka - Surák naopak musí být s první částí nadmíru spokojeno. Bude třeba namotivovat své svěřence, aby pokračovali v soustředěném výkonu na hranici možností.
20:00
První třetina končí výsledkovou průběžnou remízou 1:1. Poměr střel napočítali domácí pořadatelé 16:6 ve prospěch svého týmu.
20:00
Trenérka Bartošová určitě nebude spokojená. Megafavorit zatím nepřesvědčil výsledkem a zejména ani herním projevem. Uvidíme o kolik dokáže Lípa přidat. Dosavadní výkon by na vítězství stačit nemusel. Možná je znát absence obvyklého kapitána Slaného, který jinak Lípu táhne za úspěchem také svými body.
20:00
19:36
Lípa rozehrává ze své půlky a chce stihnout poslední střelu. Plzeň ale srdnatě brání remízu.
17:39
Branku družstva Florbalová škola Plzeň vstřelil Matěj Surák, asistoval Petr Torma (1:1).
17:39
Úžasné florbalové představení. Valíček z vlastní poloviny centruje na pravé křídlo na Tormu, ten bekhendem ze vzduchu předává přes brankoviště Surákovi a proti jeho zakončení už Dvořákovi nepomohla ani pravá fotbalová robinsonáda. Skutečně nádherná akce!
16:43
Procházka se vymanil z momentálního tlaku hostů. Postupoval sám proti obránci. Netroufnul si ale na kličku a jeho střelu znovu zachytává jistý Dvořák.
15:59
Nechci domácím pochlebovat, ale rozdíl 4 soutěží zatím v zápase není zdaleka tak patrný jak se dalo očekávat.
14:28
Nejmladší pětka bývalého Keria je stejně jako v celém začátku soutěže nejnebezpečnější. Budek nachází Tormu a tentokrát se vyznamenal pro změnu Dvořák.
13:21
Plzeň zbytečně chybuje při založení útoku a vystavuje svého gólmana samotnému soupeři. Mayer, který má dnes speciální motivaci skvělým zákrokem kryje. A jde to teď v rychlém sledu na této straně hřiště. Další dva krásné Danovy zákroky.
12:04
Je to nahoru dolu. Dvořák skvělým výhozem hledal rozběhnutého spoluhráče. Osvald však zachytil a následně se po kombinaci Tormy a Suráka míček vrací znovu do náručí hostujícího brankáře.
11:25
Lípa nás poslechla a kontruje tlakem před Mayerem. Domácí brankář však s pomocí obrany nepřipustil další gól.
10:34
Zní to neuvěřitelně, ale posledních pár minut jsou plzeňští více na míčku a aktivnější než soupeř. Lípu možná brzký gól ukolébal, Měla by ale zařadit vyšší rychlostní stupeň jestli si nechce povinný postup zkomplikovat.
09:41
Eklovi na vrcholu rozehrávky odskakuje míček, svou chybu ale stihl napravit. O chvíli později Valíček zakončuje z volného úderu a střela mu nesedla a jde po zemi mimo.
08:25
Gorily i přes inkasovaný gól dál sympaticky bojují, napadají rozehru soupeře a dostávají se i do náznaků šancí. Naposledy Felkl narušil rozehru Lípy a z levé strany zkusil štěstí. Úhel byl ale příliš ostrý a střela nenalezla cíl.
07:01
Firla střílí ze střední vzdálenosti z prostředku hřiště, ale Dvořák zatím bez potíží drží čisté konto.
05:53
Valíček nejprve špatnou nahrávkou zkomplikoval situaci svému kolegovi, následně ale skvěle vypíchnul finální nahrávku soupeře.
05:29
Hraje se na obou obou stranách ve vysokém tempu. Neprve Buchta ze slibné pozice nastřelil hostujícího obránce, na druhé straně vzápětí pálil těsně vedle Pastor.
03:43
Branku družstva FBC Česká Lípa vstřelil David Hybš, asistoval Jan Hřebřina (0:1).
03:43
Modrobílá obrana zachytává domácí pokus o zteč a bleskurychle přenáší míček před Mayera. Zakončení tváří v tvář brankáři bylo nechytatelné. Přesto spousta škarohlídů v tipovačce na výsledek předvídala mnohem dřívější úvodní trefu.
03:01
Hráči Keria makají co to jde a Lípu zatim nepouští k vážnější příležitosti.
01:50
Firla fauloval, z následné rozehrávky přichází cross přes celou šíři hřiště a Lípa poprvé zahrozila. Střela však netrefila prostor branky.
01:06
FBŠ se osměluje průnik Osvalda z pravého rohu musel řešit hostující brankář Dvořák.
00:25
Hosté získali míček z úvodního vhazování zatím kombinují na své půlce. Při pokusu o přechod vpřed míček ztrácí.
00:00
Rozhodčími dnešního utkání jsou Lukáš Grundler a Karel Kotyza.
00:00
00:00
Line-up hostů FBC Česká Lípa: brankář: Jan Dvořák; hráči v poli: Tomáš Kadlec, Jaromír Ekl, Marek Dzierža, Jan Jedlička, Jan Spilka
00:00
Line-up domácích Florbalová škola Plzeň: brankář: Daniel Mayer; hráči v poli: Dalibor Berka, Tomáš Janouškovec, Vlastimil Buchta, Jiří Trnka, Matěj Zicho
00:00
A nyní ještě pár slov k domácím. Florbalová škola také slibně vkročila do nové sezóny. Kromě dosud spanilé jízdy pohárem má za sebou také první ligový víkend, po němž má 4 body. V úvodním zápase porazila Koberovy, shodou okolností soupeře z předchozího kola poháru. V druhém utkání pak podlehla až na nájezdy silnému Děčínu.
00:00
Oba týmy se již notnou chvíli rozcvičují na hrací ploše a také skromné ochozy oranžové arény se začínají pozvolna plnit diváky v očekávání tohoto zápasu, ve kterém se domácí gorily pokusí o malý zázrak a budou se snažit využít výhody důvěrně známého domácího prostředí a zaskočit svého zvučnějšího soupeře.
00:00
Pojďme si přiblížit aktuální formu obou týmů. Českolipský tým vedený z lavičky Lenkou Bartošovou se pro tuto sezónu propracoval mezi českou florbalovou elitu. Zdá se ale, že nováček superligy v této soutěži nebude pouze do počtu. Lípa má po 6 zápasech 8 bodů a vyhřívá se na šesté pozici. V posledním kole navíc dokázal v prodloužení přetlačit dokonce i favorizovaný Tatran a vyválčil tak dva cenné body. Tým ale dorazil bez obvyklých lídrů Ponomareva a ikony Slaného.
00:00
Vážení sportovní přátelé, vítejte u online přenosu zápasu 5. kolo poháru České pojišťovny z haly Západočeské univerzity v Plzni mezi týmy Florbalová škola Plzeň a FBC Česká Lípa. Zatímco pro domácí FBŠ se jedná o historicky nejdelší cestu domácím pohárem, Nováček superligy Česká Lípa teprve v tomto kole startuje svoji pouť touto soutěží.
00:00
Plzeň svými zákroky drží také Dan Mayer, jednička v oranžovém brankovišti. Svou florbalovou kariéru začal právě v Lípě, spoustu svých dnešních protihráčů osobně zná. Přejme mu, aby jejich znalost přetavil v co nejvíce úspěšných zákroků. Fanynky bohužel musíme zklamat, Dan má čerstvou známost a není tudíž k mání.