1:3
3:0
- : -

K1 Florbal Židenice - Crazy girls FBC Liberec 6:3
2. Kamila Pravcová, 3. Andrea Dernerová, 30. Kamila Pravcová, 43. Kristýna Pospíšilová, 60. Lucie Romančáková, 60. Martina Indrová - 24. Hana Koníčková, 30. Michaela Mlejnková, 31. Aneta Foffová; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 1 + Martina Indrová (ZID) 5:4; využití: 0:1; diváků: 143; zásahy brankářů: Karolína Krištofová 19 - Marcela Štěpánová 20; po třetinách: 2:0, 1:3, 3:0;

Komentář hostujícího trenéra Tomáš Jakubík:
Dnes jsme čekali težký boj a taky to tak bylo. Zbytečná vyloučení nás stály síly a to se na konci podepsalo. Na příští víkend se těšíme a budeme silnější. Děkuji soupeři a divákům.
60:00
Komentář domácího trenéra Jirky Starého:
Super začátek zápasu. Liberci potom pomohlo naše pětiminutové oslabení, díky kterému se prakticky vrátily do hry. A slibně rozehrané utkání jsme dovedli do velkého dramatu. Poslední třetinu jsme nakonec zvládli a sérii vyrovnáváme na 1:1. Děkujeme skvělým dívakům.
60:00
A to je pro dnešek vše, přátelé. Děkujeme za pozornost a předáváme štafetu pořádání této série play-down do Liberce. Hezký zbytek neděle!
60:00
59:23
Branku družstva K1 Florbal Židenice vstřelil Martina Indrová, asistoval Zuzana Hubáčková (6:3).
59:23
Liberec stále bez brankářky. Někde z vlastní poloviny posílá míček na branku Indrová a korunuje svůj dnešní výkon druhou brankou!
59:11
Branku družstva K1 Florbal Židenice vstřelil Lucie Romančáková bez asistence (5:3).
59:11
Romančáková zakončuje úspěšný úprk po straně dovezením míčku prakticky až do branky. Liberecké hráčky jen marně stíhájí.
58:22
Teď tady zatrnulo i otrlým. Pravcová se vydala skrze střed dopředu, odzbrojuje ji Mlejnková. Ocitá se sama před Krištofovou. Rozhodčí píská faul.
58:07
Dostalíková "z mezikruží", což je hokejová terminologie, střílí nad.
57:41
Liberec zkouší hru bez brankářky.
57:40
Míček po přihrávce na slepo má znovu Liberec.
56:59
Koníčková si sama vybojovala míček, sama si udělala prostor ke tvrdé střele. Krištofová vytahuje mimo tyče!
56:32
Timeout Crazy girls FBC Liberec
56:32
Liberec si vybírá oddechový čas. Má ještě dostatek času, aby tady v Brně uloupily druhý bod?
56:12
Jak se tu ozývá dětským hláskem. Už jenom čtyři minuty. V tu chvílí Romančáková vykouzlila nečekanou střelu, Štěpánová pozorná.
55:20
A zas Mlejnková. Tentokrát tu volej trefuje hezky, nicméně míček letí vedle. Extrémně nebezpečná hráčka.
54:48
Když Mlejnková zapne a běží s míčkem po mantinelu, domácí diváci zatají dech a přivírají oči. Tak moc se bojí, že liberecká #66 zase něco vymyslí. Nebo hůr, skóruje.
53:40
Tomová si teď šikovně obhazuje libereckoou obránkyni, žel Dostalíková je na místě a sbírá míček.
52:08
Teď se v brankové příležitosti "na talíři" ocitla Hubáčková. Střílí do brankářky, k dorážce liberecké obránkyně nepustily Tomovou.
51:28
Na druhé straně se o usazení na útočné polovině pokoušela první - nutno podotnout rozdílová - formace Liberce. Mlejnková dostává nabito, posílá (jak tomu říkám) pozdrav motýlům za mantinel.
50:45
Jsme za polovinou třetího dějství. Více ze hry doposud měly Židenice, které ale slabší chvilku Liberce nevyužily ve větší golový příděl.
49:57
Romančáková včera absentovala, dneska vydává energii za dvě. Teď se po ztrátě míčku srdnatě rvala, žel liberecká obránkyně upláchla chytře po straně a zkouší vyslat spoluhráčku do útoku. To však končí neslavně.
49:01
Další šance Židenic. Slovenská kometa Tomová ale v klíčové chvílí zadřela hokejku do povrchu místo do míčku. Přitom mohla zakončovat prakticky do prázdné branky.
48:35
Dernerová teď tváří v tvář Štěpánové střílí jen takzvaně do plastronu, čili místo odkryté branky trefuje bříško hostující brankářky.
45:01
Hubáčková dostala krásně nabito. Natáhla a příklepem přispendluje míček do zdi za brankou. Síťka by té střele slušela víc. Dle reakce diváků a jejích "ouuu".
42:31
Branku družstva K1 Florbal Židenice vstřelil Kristýna Pospíšilová, asistoval Jitka Drápalová (4:3).
42:31
Taková nenápadná přihrávka Drápalové směrem na Pospíšilovou. Ta asi i pro obranu Liberce vypadala, že hledá ještě někoho lépe postaveného. Místo toho střela, která si našla cestu až za záda Štěpánové.
42:11
Romančáková dostala hezkou příhrávku od Drápalové, střílí...a trefuje nečí pozadí.
41:24
Liberec v plném počtu.
41:01
Židenice v plném počtu.
40:21
Leierová teď nádherně vzduchem posílá do šance Mlejnkovou. Ta se pokouší o taková nízký volej. Míček míjí.

39:25
Vyloučen hráč Kristýna Zelníčková družstva Crazy girls FBC Liberec na 2 minuty za bránění ve hře.
39:25
Jsou věci, které nepotřebují komentář. Mohu jen vřele doporučit podívat se na snímek: "Lepší už to nebude". Helen Hunt v tom filmu byla úžasná, o Jackovi Nicholsonovi nemluvě. A tak nějak to iliustruje hru ve druhé třetině. Hlavně nestoupnout na čáru.
39:01
Vyloučen hráč Martina Indrová družstva K1 Florbal Židenice na 2 minuty za blokování hokejky.
38:04
Takže tu máme další přesilovku Židenic, ve které žalostně chybí střelba.
37:34
Vyloučen hráč Martina Dostalíková družstva Crazy girls FBC Liberec na 2 minuty za hrubost.
37:34
Vyloučení Dostalíkové po souboji v rohu. Kdy na zemi skončila Dernerová.
36:00
DNEŠNÍMU UTKÁNÍ PŘIHLÍŽÍ 143 DIVÁKŮ! DĚKUJEME!!!
35:58
Plichtová (LIB) je po dvouminutové přestávce zase v ráži. Tentokrát to v rohu pocítila na vlastní kůži domácí kapitánka Drápalová. Písknut faul.
35:18
Liberec to opět ubránil.
34:38
Pospíšilové přeskončil míček hokejku. Což byl signál pro Mlejnkovou s Koníčkovou, které se vrhly do útoku. Naštěstí pro Židenice se tam ještě ochomýtala i Nečasová, která Mlejnkovou vyhnala do rohu.
33:18
Vyloučen hráč Dominika Plichtová družstva Crazy girls FBC Liberec na 2 minuty za sekání.
33:18
Trošku to tady někdo přehnal s rubáním a pleskl do hokejky. Takže Židenice mají další dvouminutovou přesilovku.
31:20
Hra se na skóre vyrovnala. Opaření pro Židenice to ale neznamená. Domácí se mohly zase dostat do vedení, žel ta finální střela míří vysoko nad.
30:10
Branku družstva Crazy girls FBC Liberec vstřelil Aneta Foffová, asistoval Martina Dostalíková (3:3).
30:10
Co na to říct. Brankou Pravcové se asi Liberec trochu nazlobil a začal ty góly střílet taky. Nutno podotknout, že Foffová asi sama nečekala, že ta její nepříliš silná střela zapluje až do branky.
29:49
Branku družstva Crazy girls FBC Liberec vstřelil Michaela Mlejnková, asistoval Hana Koníčková (3:2).
29:37
Branku družstva K1 Florbal Židenice vstřelil Kamila Pravcová bez asistence (3:1).
28:40
Zelníčková prověřuje z levého mantinelu Krištofovou. Ta je na svém místě a připisuje si další úspěšný zákrok.
26:58
Koníčková už se řítila na branku Krištofové. V cestě už jí byla jen Indrová. V uherskobrodském souboji úspěšnější Indrová, která reprezentantku čistě obrala o míček.
25:53
Omladiny Židenic teď popustily uzdu svému umu a zapekly liberecké obraně. Útok ukončuje hvizd rozhodčího, neb Janečková strefuje míček nad koleny.
24:01
Jedna ze zřejmě posledních střel v přesilovce Liberce. Krištofová tlumí střelu hrudníkem, pak bez problému lapá.
23:56
Do uplynutí 5 minutového trestu Indrové schází 18 vteřin.
23:01
Branku družstva Crazy girls FBC Liberec vstřelil Hana Koníčková, asistoval Aneta Foffová (2:1).
23:01
Koníčková si několikrát vyměnila míček s Foffovou, donutila tak Krištofovou k odkrytí branky. A pak už stačilo jen poslat přesnou střelu na vzdálenější tyčku. Což taky udělala.
22:09
Hubáčková má za sebou skvělé střídání. Nejdříve motala liberecké za jejich brankou, pak v důležitém momentu zaklekla proti střele Leierové.
21:09
Mlejnkové kolegyně připravily liberecké kanonýrce šanci. Ta od mantinelu střílí pouze do boční síťky.
20:43
A teď cenné vteřinky střádá i Pravcová.
20:38
Dernerová hezky drží míček v rohu Liberce.
19:51
Koníčková zkouší výjezd od mantinelu, střílí na první tyč. Krištofová pozorná!
19:14
Vyloučen hráč Martina Indrová družstva K1 Florbal Židenice na 5 minut za hrubost.
19:14
Indrová v souboji u mantinelu přetlačila Mlejnkovou. Ta padá těsně vedle střídačky a musí být ošetřována. Pád vypadal velmi hrozivě. Indrová ohodnocena pěti minutami.
18:57
Minuta a kousek do konce první třetiny. A Liberec opět uzamyká Židenice na jejich polovině.
18:13
Tak tohle nebylo zrovna hodno florbalového vzoru. Ta hokejka v zádech Rybničkové, to se nedělá...
16:33
Koníčková střílí ze středu hřiště pěkně štiplavou střelu. Soudě dle Krištofové, která míček přehazuje z ruky do ruky jak horký brambor. Tak se do toho chtěla svou holí vložit Mlejnková. Což rozhodčí označili za faul.
14:09
Liberecká kapitánka Hanka Koníčková teď dala v souboji v rohu pocítit Evě Nečasové, zač je toho loket v zádech. Odpískán faul.
13:01
Tak si holky židenické řekly, že to chvíli zvládnout asi ve čtyřech. I když mohly hrát v pěti. Na střídačce se totiž zapomněla Noemi Knapová.
12:34
Při chuti je i Pravcová. Ta si teď znovu přiťukla s Janečkovou a střílí, jedna z obránkyň Liberce blokuje střelu mimo hřiště.
11:58
Teď první lajna Liberce zamkla Židenice na vlastní polovině. Vše ale soubojem v rohu zachraňuje Indrová.
10:49
Už i Liberec tlačí na pilu. Na brněnskou branku se po stranách řítí každou chvíli někdo jiný.
10:08
Liberecká Mlejnková chce přidat další branky k těm svým včerejším pěti. Tentokrát ale protečovala mimo tyče.
09:14
Adéla Kronychová z Liberce si hezky naběhla na střed, kde obrdžela přesnou přihrávku od mantinelu. Krištofová zasahuje.
07:44
Liberec přežil oslabení. Nutno podotknout, že zas tolik práce bránící čtveřice neměla.
07:06
Teď tedy natáhla Dernerová, Štepánová vytáhla míček mimo tyče.
06:36
Zatím z té přesilovky máme jen ukroucenou hlavu. Chybí střelba.
05:44
Vyloučen hráč Aneta Foffová družstva Crazy girls FBC Liberec na 2 minuty za sekání.
05:44
Takhle se po straně řítila Kristýna Pospíšilová směrem k brance Liberce. Aneta Foffová ji ovšem nestíhala a sekla ji přes hokejku.
05:05
Domácí Židenice posilněny dvoubrankovým vedením se stále tlačí do útoku.
02:38
Branku družstva K1 Florbal Židenice vstřelil Andrea Dernerová, asistoval Kristýna Pospíšilová (2:0).
01:54
Branku družstva K1 Florbal Židenice vstřelil Kamila Pravcová, asistoval Natálie Janečková (1:0).
01:54
Mileráda bych vám poskytla popis branky, ale zrovna jsem datlovala příspěvek o tom, že na obou stranách už došlo prověření brankářek a nic z toho. Tak teď už z toho Kamila Pravcová vykřesala branku.
00:01
Úvodní buly pro Liberec.
00:00
Rozhodčími dnešního utkání jsou Michal Prouza a Petr Rogowski.
00:00
00:00
Line-up hostů Crazy girls FBC Liberec: brankář: Marcela Štěpánová; hráči v poli: Klára Leierová, Hana Koníčková, Michaela Mlejnková, Kristýna Zelníčková, Barbora Knotková
00:00
Line-up domácích K1 Florbal Židenice: brankář: Karolína Krištofová; hráči v poli: Kristýna Pospíšilová, Kamila Pravcová, Eva Nečasová, Andrea Dernerová, Lucie Romančáková
00:00
Dobrý den a vítejte u textového přenosu druhého zápasu série play-down Extraligy žen mezi domácím K1 Florbal Židenice a hostujícími Crazy girls FBC Liberec. Ty ve včerejším zápase zvítězily 5:6 a vedou tak v sérii 1:0.
00:00
V prvním utkání se zaskvěla především liberecká útočnice a reprezentantka Michaela Mlejnková. Především díky jejím 5 brankám Liberec urval první bod v sérii.