1:2
2:2
- : -

K1 Florbal Židenice - KM automatik FBK Jičín 4:7
20. Kamila Pravcová, 34. Andrea Dernerová, 41. Martina Indrová, 60. Lucie Romančáková - 10. Nikola Kuchařová, 10. Gabriela Žůrková, 19. Karolína Erbanová, 25. Kristýna Bachmaierová, 39. Lucie Růžičková, 49. Lucie Paulovičová, 51. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Alena Večeřová 18 - Alena Vokatá 32; po třetinách: 1:3, 1:2, 2:2;
60:00
Děkujeme, že jste s námi sledovali 21. kolo Extraligy žen. V závěrečné třetině týmy vystřelili: Židenice - 8, Jíčín - 5.
60:00
59:42
Branku družstva K1 Florbal Židenice vstřelil Lucie Romančáková, asistoval Barbora Sedláčková (4:7).
59:42
Tak aspoň kosmetické upravení skóre na 4:7. Romančáková vylepšuje osobní statistiky, ale věřím, že by tento gól ihned vyměnila za výhru.
59:09
Tak to je nemilé, nejenom, že se 3 body vzdalují. V závěru končí na zemi Valehrachová a drží se za kotník. Doufejme, že se nejedná o nic vážného.
59:09
Valehrachová se zvedá pomalu a hřiště opouští pouze za asistence zdravotníka. Toto je hodně nešťastný moment minutu před koncem utkání a před nadcházejícím play-off.
57:24
Enormní tlak Židenic, ale chybí připravenost a finální nahrávka. Nedá se upřít snaha Dračicím, ale chybí tomu myšlenka.
56:57
Vyloučen hráč Lucie Růžičková družstva KM automatik FBK Jičín na 2 minuty za nedovolené vrážení.
56:57
Vyloučení hostů, nabízí se poslední příležitost.
55:41
První a druhá lajna si zvládne vytvořit tlak, ale chybí tomu koncovka.
55:14
Pěkná nabídka do brankoviště a míček skáče jen těsně vedle branky Vokaté. Čas běží teď strašně rychle.
54:14
Jitka Drápalová jako správna kapitánka chtěla střelou zavelet k obratu. Teď ale možná bylo lepší řešit akci nahrávkou, jelikož nastřelila první bránící hráčku.
53:40
První lajna tentokrát v 5 a už se zabydluje na půli soupeře. Uvidíme zdramatizování zápasu?
53:15
Vidíme aktivní presing Židenic. Bohužel si myslím, že k tomuto mělo dojít o dost dříve. Uvidíme jak se bude zbytek zápasu vyvíjet.
52:45
Večeřová zpět v brance, vypadá to, že v šesti budou hrát jen některé lajny.
51:58
Židenice zkouší už v polovině zápasu hru bez brankáře. Ztráta 4 gólů, asi není na co čekat.
51:13
Timeout K1 Florbal Židenice
51:13
Trenéři domácího týmu zkouší ještě ovlivnit vývoj útkaní a využívají time-outu k udělení pokynů.
50:36
Branku družstva KM automatik FBK Jičín vstřelil Kristýna Bachmaierová, asistoval Nikola Kuchařová (3:7).
50:36
Bohužel obrana Židenic dneska nepředvádí srdcatý výkon, který jsme mohli vidět v posledních zápasech. Pomalé přistupování k hráčům a je tu další branka.
49:44
Stále je ale dost času. Pokud si i nadále Židenice budou vytvářet šance jako teď Staňková, kterou golmanka jen se štěstím vychytala.
48:33
Branku družstva KM automatik FBK Jičín vstřelil Lucie Paulovičová, asistoval Gabriela Žůrková (3:6).
48:33
Bohužel hon na vyrovnání se Dračicím komplikuje. Šanci, která vznikla bez větší přípravy využila Paulovičová.
47:44
Markéta Sedláčková zkusila poslat přihrávku z rouhu hřiště před bránu, míček ale nezachytila žádná z hráček na hřišti a tak je proskákal kolem Vokaté.
46:20
Ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit souvislejší tlak a hra se přelévá od branky k brance.
45:30
Večeřová nechala "mrtvou" nohu přilepenou k zemi a se štěstím chytá nepovedenou střelu hostů.
44:25
Už je na hřišti opět první lajna Židenic, ale zatím se nedaří přejít přes střední pasáž hřiště.
44:05
Večeřová sbírá míček, který ji skáče brankovištěm a dlouhým výhozem vybídla spoluhráčku. Míček ale sbíra obrana hostů.
43:10
Židenice jsou v plném počtu a začíná hon za vyrovnáním. Židenice čeká náročný úkol v závěrečných 17 minutách.
41:40
Ale přesilovka Jíčina pokračuje a hosté uzamkly Dračice na jejich polovině. Teď je třeba vydržet.
40:48
Branku družstva K1 Florbal Židenice vstřelil Martina Indrová, asistoval Lucie Romančáková (3:5).
40:48
Nejlepší obrana je útok, Židenice ukořistili rozehrávku hostů a po šťastném odrazu se prosazuje Indrová. Výborný vstup do třetí třetiny!
40:20
Židenice vyhrály buly a uplynulo 20 vteřin z vyloučení Dernerové.
40:01
Byla zahájena 3. třetina. Na Židenice čeká nelehký úkol dotahování tří brankové ztráty. Ve florbale se nejedná o nic nemožné, ale pokud k tomu má dojít, je třeba zařadit druhý ne-li třetí rychlostní stupeň. Zatím je dnes tempo zápasu hodně pod Židenickým standardem.
40:00
40:00
Dračice i v této třetině svého soupeře přestřílely, bohužel střely nejsou všechno a Jíčín odskočil na rozdíl tří branek. Uvidíme, co přinese třetí třetina. Střely na bránu v prostřední části: Židenice - 15, Jíčín - 12
40:00
39:59
Vyloučen hráč Andrea Dernerová družstva K1 Florbal Židenice na 2 minuty za sekání.
39:59
Závar před brankou Židenice hasily pouze za cenu faulu. Rozhodčí bohužel zvedají ruce a na začátku třetiny uvidíme první přesilovou hru tohoto utkání. Potrestána bude Dernerová. Jíčín má čas o přestávce nachystat, jak s touto výhodou naloží.
39:44
Tak teď si Večeřová připsala nelehký zákrok a drží naděje Židenic.
38:38
Branku družstva KM automatik FBK Jičín vstřelil Lucie Růžičková, asistoval Michaela Pavlíková (2:5).
38:38
Tak toto pravděpodobně děvčata s Jíčína trénovaly pod vedením Rumcajse z Řáholce. Protože ani ten by se za takovou střelu nemusel stydět, krásně umístěný projektyl do šibenice branky.
37:15
Romančáková teď krásně oslovila Sedláčkovou. Bohužel toto spojení funguje pravděpodobně jen v opačném gardu kdy je na konci Romančáková a Sedláčková servíruje.
36:05
Bachmaierová teď vystihla rozehrávku domácích. Teď si všichni žideničtí příznivci museli oddechnout. Toto byla obrovská šance, která naštěstí nekončí gólem.
34:40
Máme za sebou větší polovinu zápasu. Před utkáním byly papírovými favority domácí. Nicméně obraz hry tomu úplně nenasvědčuje. Hosté jsou ve vedení o dvě branky a stále se vcelku snadno dostávají k brankovým příležitostem. Večeřová musí krýt další střelu.
33:36
Tak takto by to šlo. Klasický scénář, který v Židenicích funguje už několik sezón. Dostat míček k Dernerové, která ví co s ním: Střela a gól!
33:21
Branku družstva K1 Florbal Židenice vstřelil Andrea Dernerová, asistoval Monika Jahodová (2:4).
32:23
Janečková dostala na polovině hřiště hezkou přihrávku, ale obránkyně ji stihla vyvést z rovnováhy a finální střela by se dala spíše kvalifikovat, jako odevzdání balónku.
31:47
Teď zažívá nemilé chvíle po souboji hostující Svobodová. Na hřiště vbíhá i zdravotník, ale jeho služby asi nebudou potřeba a hráčka bude v pořádku.
31:28
Další střela na Večeřovou. Ta měla ale odkrytý výhled a s přehledem chytá.
29:59
Povedenou otočkou Markéta Sedláčková na vlastní polovině nechala za zády dvě soupeřky. Pak to chtělo, ale rozdat míček a to se bohužel nestalo.
29:09
Jíčín skvěle využívá tří brankového vedení. Nikam se nehrne a čeká až se otevře cesta směrem k směrem k židenické bráně.
28:22
Urbášková teď prošla přes polovinu hřiště, bohužel její nahrávka měla nepřesné parametry a nenašla žádnou ze spoluhráček.
26:44
Pozvolný útok Židenic. Z lavičky domácích můžeme slyšet pokyny trenéra: "Pojď do pohybu..." Opravdu můžeme vidět velice chladný výkon bez větší aktivity.
25:48
Urbášková teď dlouho čekala v rohu a hledala volnou spoluhráčku. Nikdo se ale pohybem nenabídl a balónek přebírá soupeř.
24:34
24:34
Tak toto si Židenická obrana za rámeček nedá. Naprosto laxní přístup umožnil skórovat Bachmaierové. Pokud budou chtít v dnešním zápase Židenice bodovat, tak se bude muset něco změnit.
23:33
Židenice se nadřou na každý útok a Jíčín potom obranou soupeře projde jak nůž máslem. Střelu naštěstí Večeřová jistí maskou.
23:09
Sedláčková teď svedla těžký souboj v rohu.
22:54
Dernerová vybojovala standardní situaci ze zajímavé vzdálenosti.
22:25
Dlouhý nához hostů na útočnou polovinu sbírá Indrová. Hosté se dožadují odpískání výskoku, ale rozhodčí zůstávají v klidu. Židenice mohou pokračovat v dalším útoku.
21:32
Druhá lajna Židenic rozehrává vedle brány Vokaté, ta může zůstat vklidu. Obrana nedovolila žádné vzrušení.
21:01
Pavlíková teď vyslala hezkou střelu na branku domácích. Střela ale neměla gólové parametry a letí vysoko nad.
20:22
Sedláčková za obranou. Nicméně v samostatném úniku selhala. Veliká příležitost Židenic.
20:01
A máme tady úvodní hvizd druhého dějství.
20:00
20:00
Zatím vidíme ne příliš atraktivní utkání. Z obou celků je čitelná nervozita. Ikdyž mají Židenice lehkou převahu ve hře. Tak skóre nabízí úplně jiný obrázek a Jíčín vede po první třetině 3:1. Střely na branku v první třetině: Židenice - 13, Jíčín - 8.
20:00
19:02
Branku družstva K1 Florbal Židenice vstřelil Kamila Pravcová bez asistence (1:3).
19:02
Tak přece! Kombinačně se to Židenicím zatím moc nedaří, ale teď to na sebe vzala Pravcová a krásně vymetla vrchní roh branky.
18:37
Branku družstva KM automatik FBK Jičín vstřelil Karolína Erbanová bez asistence (0:3).
18:37
Bohužel nedáš dostaneš. Romančáková nastřelila golmanku, ale z protiútoku trestají hosté.
17:36
Romančáková si drží střelecký apetit a i v dnešním utkání vyslala už několikátou střelu na bránu. Snad se ji ve zbytku zápasu podaří prolomit zatím střeleckou smůlu.
16:31
Hra se nám vyrovnala. Židenicím se nedaří plynulý přesun na útočnou polovinu. Hra zatím není pro fanouška atraktivní.
15:30
Hostující hráčka Bachmaierová teď vykroužila oblouk před Večeřovou, ale naštěstí Večeřová bránu zavřela.
14:02
Janečková vyvezla balón na útočnou polovinu. Židenice budou rozehrávat z rohu.
13:58
Romančáková posílá bohužel nepřesnou střelu po rychlém protiútoku.
12:19
Dernerová teď chtěla dlouhou přihrávkou oslovit Jahodovou. Děvčata se ale nepochopily a Jíčín sbírá.
11:35
Dračice ale chcou z toho zápasu 3 body a ženou se za vyrovnání. V příležitosti Romančáková, ale Vokatá s přehledem jistí.
10:13
Tak toto byla hodně nepovedená pasáž, po vydařeném úvodu do utkání hosté odskakují na rozdíl dvou branek. Nejdříve se prosadila z rozehrávky né příliš razantní střelou Kuchařová a chvíli po ní ji napodobila Žůrková.
09:57
Branku družstva KM automatik FBK Jičín vstřelil Gabriela Žůrková, asistoval Nikola Kuchařová (0:2).
09:39
Branku družstva KM automatik FBK Jičín vstřelil Nikola Kuchařová bez asistence (0:1).
09:05
Valehrachová se teď bez větších problému sama dostala přes celé hřiště a vyslala nebezpečnou střelu na Vokatou.
08:20
Když je na hřišti první lajna Židenic, tak se daří hosty uzamknout na jejich polovině. Nicméně zatím jsme neviděli výraznější brankovou příležitost.
07:32
Hostující Pavlíková se teď pokusila vyslat střelu na Večeřovou. Střelu ale vykrala už jedna z obránkyň a Večeřová tak mohla zůstat vklidu.
05:20
Hra se nám přiostřuje, souboje v rohu mohou dnes bolet.
04:30
Teď si obránkyně Jíčina dávaly přednost ve středu hřiště a těžit z toho mohla Jahodová. Do výraznější šance se ale nedostala.
02:46
Romančáková přichystala gólovou příležitost pro Sedláčkovou. Míček ale ve finální fázi poskočil a k ohrožení hostující brankářky nedošlo.
02:09
Jíčín se ale také osměluje a vydává se do první příležitosti, útočné snahy, ale končí pouze v rohu. Míček následně odklizen za mantinel.
00:02
Dračice se hned v úvodu vydávají na útočnou polovinu.
00:01
Dnešní utkání můžete rovněž sledovat ve video přenosu, kterým provází naše komentátorská dvojice Jan Duda a Pavel Sigmund: https://www.ceskyflorbal.cz/video/740292
00:00
Rozhodčími dnešního utkání jsou Martin Petřík a Tomáš Podlesný.
00:00
00:00
Line-up hostů KM automatik FBK Jičín: brankář: Alena Vokatá; hráči v poli: Leona Müllerová, Nikola Kuchařová, Lucie Paulovičová, Kristýna Bachmaierová, Gabriela Žůrková
00:00
Line-up domácích K1 Florbal Židenice: brankář: Alena Večeřová; hráči v poli: Martina Indrová, Šárka Staňková, Eva Urbášková, Lucie Romančáková, Barbora Sedláčková
00:00
Hezké sobotní odpoledne! Vítáme Vás u dnešního online přenosu 21. kola Extraligy žen. Dnešním online komentářem Vás bude provázet Ondřej Vývoda. Přeji příjemnou zábavu.