- : -
Česko
Švýcarsko

Česko - Švýcarsko 2:4
7. Marek Beneš, 12. Ondřej Němeček - 3. Joël Rüegger, 31. Michael Schiess, 58. Jan Zaugg, 60. Christoph Meier; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 789; zásahy brankářů: Lukáš Bauer 15 - Pascal Meier 15; po třetinách: 2:1, 0:1, 0:2;
60:00
Střely ve 3. části: 6:6
60:00
59:59
Mužská reprezentace nakonec důležité utkání se Švýcarskem nezvládla. Svěřenci Petriho Ketunena prohráli 2:4 a o přímý postup do čtvrfinále se utkají v pondělí s Norskem. Za český tým se trefili Marek Beneš a Ondřej Němeček.
59:53
Trestné střílení družstva Švýcarsko neproměnil #11 Manuel Maurer.
59:53
Langer fauloval a Švýcaři měli k dispozici trestné střílení. Bauer ale Maurera skvělě vychytal.
59:45
Branku družstva Švýcarsko vstřelil #25 Christoph Meier, asistoval #61 Jan Zaugg (2:4).
59:45
Švýcaři navyšují vedení, do prázdné branky dovezl balonek Christoph Meier.
59:22
Ondrušek dostal přihrávku od Langera na backhand a nezakončil.
59:19
Timeout Česko
59:02
Langer byl sám před Meierem, ale prosadit se nedokázal. Stejně tak chvíli po něm Delong.
58:43
Češi hrají v šesti bez Bauera.
57:29
Branku družstva Švýcarsko vstřelil #61 Jan Zaugg, asistoval #25 Christoph Meier (2:3).
57:29
Švýcaři obracejí vývoj utkání. Necelé tři minuty před koncem se prosadil Jan Zaugg.
57:00
Začíná poslendí tři minuty zápasu.
55:08
Další skvělý zákrok Lukáš Bauera. Česká obrana propadla, možná se mohl pískat faul na Lukáše Punčocháře, ale rozhodčí nereagovali a Joël Rüegger běžel sám na českou branku. Kličku do backhandu však Bauer přečetl.
52:25
V obrovské šanci se najednou zjevil Matěj Havlas. Po přihrávce Hemerky běžel sám na Meiera, branku ale z dobré pozice netrefil.
51:18
České obraně teď dělá problémy hlavně Jan Zaugg.
50:35
Před reklamní přestávkou si oba brankáři připsali lehké zákroky, z čekého týmu prověřil pozornost Meiera Langer.
49:01
Adam Dleong prověřil Meiera, který balonek vyrazil, před dotírajícím Dominikem Benešem ho ale stihl lapit.
46:59
Težké chvíle pro Lukáše Bauera. Nejdříve za ním zazvonila tyč, poté senzačně vychytal samostatný únik Maurera.
46:15
Švýcaři v úvodních minutách poslední části přebrají aktivitu a drží balonek na svých hokejkách klidně několik desítek sekund v kuse.
44:02
Během několika vteřin to vypadlo na rychlé protútoky na obou stranách, obrany ale vše zvládly.
42:28
A další změna v české sestavě. Do třetího útoku naskočil Adam Hemerka, mimo hru zůstává Mikuláš Krbec.
41:02
Do hry se dostává Jakub Gruber, na levém křídle druhé formace nahrazuje Toma Ondruška.
41:00
Velký tlak českého týmu vyústil až v zakončení Marka Beneše a standardní situaci z velkého bankoviště.
40:00
40:00
Střely ve 2. části: 8:8
40:00
39:59
Druhá třetina končí, Švýcaři v ní byli aktivnější a po zásluze vyrovnali na 2:2. Z českých hráčů byl střelecky nejaktivnější Adam Delong, Pascala Meiera ale zatím nepřekonal.
39:10
Český tým měl velké štěstí. Maurer pře dodkrytou brankou trefil tvrdou střelou jen břevno.
37:03
Další rychlá kombinace na ose Besta–Delong, na konci byl ale opět úspěšný gólman Meier.
35:24
Hra je teď ve znamení chyb na obou stranách. Švýcary trápí zpracování, Vítovcova přihrávka skončila za mantinelem.
33:11
Besta výborně našel Delonga, který byl sám blízko Meiera, švýcarský gólman si ale s celou situací poradil.
32:20
Oproti první části jsou Švýcaři více ve hře. Česká obrana je ale až na dorbné výjimky odolává.
30:18
Branku družstva Švýcarsko vstřelil #97 Michael Schiess, asistoval #11 Manuel Maurer (2:2).
30:18
Je srovnáno. Švýcaři předvedli rychlý brejk, na jehož konci byl neomylný Michael Schiess.
29:00
Po dobrém napadaní třetí formace byl sám na středu Krbec, blok švýcarské obrany nepřekonal. Následně běželi Havlas s Formanem 2 na 1, Havlase ale doběhl jeden ze Švýcarů a protiútok zastavil.
28:24
Meiera teď prověřili Besta i Delong, druhému jmenovanému byla nakoenc odpískána hra vysokou holí.
27:05
Na druhé starně byl v šanci Langer, Rýpar je po tvrdém střetu opět hřišti.
26:32
Po rychlé švýcarské kombinaci byl sám před Bauerem Laely, míček za českého brankáře ale nedostal.
25:35
Ondrušek pálil z první, brnaku však netrefil.
25:08
Uprostřed hřiště došlo ke tvrdému nezaviněnému střetu mezi Rýparem a Bischofbergerem. Český útočník si z incidencu odnesl lehké krvavé zranění.
24:10
O střelu od mantinelu se snažil Zaugg, Vítovec ale skvěle zablokoval. Následně měl anci Rýpar, na druhé straně pak Bauera prověřil Bischofberger.
23:39
Už to vypdalo, že Josef Rýpar bude moci běžet sám na Meiera, finští sudí mu ale nakonec odpískali nedovolený zákrok.
22:50
Míček mají hlavně čeští obránci, do útoku se ale ani jedna formace nežene.
21:22
Také v úvodu prostřední části jsou aktivnější Švýcaři a Lukáš Bauer si už připsal další zákrok.
20:01
Druhá třetina začala, úvodní buly opět pro Švýcary.
20:00
20:00
Střely v 1. části: 3:5
20:00
19:59
První třetina je za námi. V úvodu byli lepší Švýcaři, postupem času se ale do hry dostali zejména Češi. Díky gólům Marka Beneše a Ondřeje Němečka vedou svěřenci Petriho Kettunena 2:1.
18:50
Také druhý souboj mezi útočníkem Meierem a Bauerem vyzněl lépe pro českého brankáře.
17:43
Švýcaři stáhli hru na dvě formace, na průběhu hry to ale zatím není znát. Týmy v posledních minutách marně hledají skulinky v obranách soupeře.
15:41
Lukáš Bauer se teď stihl rychle přesunout ke své pravé tyči a zasáhl proti ráně Mendelina.
14:58
Hra je teď hlavně opatrná, na hřišti se potkávají proti sobě stále stejné formace.
11:31
Branku družstva Česko vstřelil #17 Ondřej Němeček, asistoval #29 Filip Langer (2:1).
11:31
Ondřej Němeček posílá český tým do vedení. Poté, co mu nahrál Filip Langer na vrchol přesilovkové formace, propálil ze středu hřiště vše, co mu stálo v cestě.
11:05
První střelu v přesilové měl Tom Ondrušek, trefil ale jen boční síť a Švýcaři po nedovoleném zákroku na Meiera rozehrávají.
10:11
Vyloučen hráč #22 Joël Rüegger družstva Švýcarsko na 2 minuty za bránění ve hře.
10:01
Švýcaři se po delší době dostali na českou polovinu a hned z toho byla skrumáž před brankou Lukáš Bauera. Po komerční přestávce budou Švýcaři rozehrávat standardní situaci z velkého brankoviště.
09:15
Ve velké šanci se ocitl Marek Beneš, Meier ale rychle vytrčil pravou ruku a zabánil dalšímu inkasovanému gólu.
08:45
Češi jsou teď aktivnější a drží balonek na svých hokejkách, Švýcaři ale zatím dobře brání.
06:48
Branku družstva Česko vstřelil #11 Marek Beneš, asistoval #8 Ondřej Vítovec (1:1).
06:48
Česko srovnává! Po rychlé kombinaci elitní formace se střelou ze vzduchu na středu hřiště prosadil Marek Beneš, asistoval Ondřej Vítovec.
05:35
Velkou šanci neproměnil Filip Forman, který nejdříve vystihl rozehrávku soupeře, poté ale minul horní roh Meierovy branky.
04:20
Velmi dobrou kombinací se teď prezentovala druhá česká formace, Tom Ondrušek ale nedokázal prostřelit švýcarský blok.
02:26
Branku družstva Švýcarsko vstřelil #22 Joël Rüegger, asistoval #7 Tobias Florian Heller (0:1).
02:26
Švýcaři se velmi rychle dostávají do vedení. Po dobře zahrané standardní situci přihrál Tobias Heller do strany na volného Joëla Rüegger, který tvrdou střelou z první překonal Bauera.
02:14
Jiří Besta nechal při střele míček za sebou a vypadalo to na rychlý úp Švýcarů, Besta ale výborným zákrokem situaci zachránil. Na hřišti jsou třetí formace.
01:02
Lukáš Bauer si připisuje první zákrok v utkání, se střelou Meiera ale neměl větší problémy.
00:20
Úvdní buly vyhrál Švýcaři a v prvních treřinách jsou na míčku jen oni.
00:00
00:00
Line-up hostů Švýcarsko: brankář: Pascal Meier; hráči v poli: Nicola Bischofberger, Christoph Camenisch, Jan Zaugg, Patrick Andreas Mendelin, Christoph Meier
00:00
Line-up domácích Česko: brankář: Lukáš Bauer; hráči v poli: Ondřej Němeček, Ondřej Vítovec, Marek Beneš, Josef Rýpar, Filip Langer