- : -
Finsko
Česko

Finsko - Česko 3:2
33. Justus Kainulainen, 38. Peter Kotilainen, 60. Sami Johansson - 14. Adam Hemerka, 16. Marek Beneš; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 10263; zásahy brankářů: Joonas Kaltiainen 10 - Lukáš Bauer 16; po třetinách: 0:2, 2:0, 1:0;
60:00
59:59
Češi smolně ztrácí skvělý zápas. V poslední vteřině mohl ještě srovnat kapitán Ondrušek, bohužel se mu to nepodařilo a Hartwall Arena slaví postup domácích. Češi se ale nemají za co stydět. Zítra je čeká souboj o bronz proti Švýcarsku.
59:42
Hru přerušuje nedovolený zákrok Langera.
59:26
Češi zkouší odvolat brankáře, na hřišti je šestice florbalistů s hokejkou.
59:11
Branku družstva Finsko vstřelil #77 Sami Johansson, asistoval #9 Eemeli Salin (3:2).
59:11
Velká škoda. Finové se na začátku 60. minuty poprvé v utkání ujímají vedení.
58:24
Na druhé straně se ukazovala první formace Suomi.
57:30
Čeští mladíci předvedli podobnou souhru jako při prvním gólu. Hemerka však neskóroval.
56:42
Zaváhání české obrany Kivilehto nepotrestal. Jeho projektil letěl mimo branku Bauera.
54:59
Do posledních pěti minut třetí třetiny vstupují na míčku domácí Finové. Je patrné, že se hraje o hodně.
54:05
Semifinálové drama doprovází hlasité fandění z tribun.
51:52
A když nestihnou zakleknout, přichází řada na českou oporu brankoviště. Zkušený gólman předvádí povedené zákroky.
50:50
Češi tasí bloky, kterými dnes často pomáhají Bauerovi.
50:12
Další šance Marka Beneše. Českému útočníkovi ale brankář Kaltiainen gólovou radost nepřipustil.
48:43
Šindler z otočky střílí těsně mimo.
47:37
Švédští rozhodčí nechávají většinu soubojů bez přerušení.
45:51
Češi v početní nevýhodě i těsně po ní ustáli několik opravdu nebezpečných situací.
44:53
Míček se po skrumáží na velkém brankovišti Bauera odráží mimo hřiště.
43:45
Vyloučen hráč #11 Marek Beneš družstva Česko na 2 minuty za nedovolené vrážení.
43:45
Finové dostávají početní výhodu. Češi teprve podruhé v turnaji hrají v oslabení.
42:02
Krbec vyplaval v těsné blízkosti Kaltiainena, nahrávku Hemerky ale nezkrotil.
40:46
První střídání začala opatrně.
40:00
40:00
39:59
Prostřední perioda tedy končí za stavu 2:2.
39:49
Elitní česká formace si ke konci druhé části vytvořila tlak. Skóre ale zůstává vyrovnané.
37:31
Branku družstva Finsko vstřelil #61 Peter Kotilainen, asistoval #36 Ville Lastikka (2:2).
37:31
Je vyrovnáno. Lastikka s Kotilainenem potrestali velkou chybu Čechů v rozehrávce.
35:41
Kainulainen znovu nebezpečný. Finové celkově ožili a jsou lepším týmem.
34:02
Bauer nyní nadvakrát zachránil české vedení. Lastikka byl opravdu blízko druhému zásahu.
33:06
Průběh semifinále s přibývajícím časem přináší stále více tvrdých osobních soubojů.
32:08
Branku družstva Finsko vstřelil #73 Justus Kainulainen, asistoval #19 Joonas Pylsy (1:2).
32:08
Finové snižují. Po několika nedůrazech v českém obranném pásmu se v Hartwall Areně slaví gól Kainulainena.
30:27
Při druhém reklamním přerušením mají trenéři svým týmům co říci.
28:45
Delong ve velké příležitosti nedokázal přesně zakončit kombinaci druhé formace.
27:23
Oba týmy se nyní pravidelně střídají v aktivitě a kontrole míčku.
24:36
Lastikka těsně míjí.
23:45
Marek Beneš opět v akci. Kličkami se dostal nedaleko finské svatyně.
21:16
Finové předvedli dobré střídání. Nejen kvůli šanci Kotilainena musel být Bauer ve střehu.
20:00
20:00
19:59
První dvacetiminutovka tak nabídla dvě branky, díky kterým národní tým v Helsinkách vede.
19:08
Marek Beneš se opět ocitl tváří v tvář s Kaltiainenem. Tentokrát však zamířil mimo brankovou konstrukci.
18:40
Hra je nyní pod českou kontrolou.
17:23
Češi teď měli štěstí. Závar před Bauerem gól nepřináší.
15:30
Branku družstva Česko vstřelil #11 Marek Beneš, asistoval #25 Tom Ondrušek (0:2).
15:30
2:0! Marek Beneš využil početní výhodu, když dokázal usměrnit za brankovou čáru příhrávku od kapitána Ondruška.
14:35
Vyloučen hráč #8 Juha Kivilehto družstva Finsko na 2 minuty za sekání.
14:35
Finové po obdrženém gólu dávají soupeři další šanci. Češi si zahrají přesilovkovou hru.
13:28
Branku družstva Česko vstřelil #9 Adam Hemerka, asistoval #12 Filip Forman (0:1).
13:28
Po velké šanci Finů přichází česká odpověď! Mladíci se zapisují do statistik krásnou akcí po ose Punčochář - Forman a zakončující Hemerka, který si po přiťuknutí zpoza branky dokázal vytvořit prostor na velkém brankovišti.
12:07
Také Gruber narazil na blok. Dokonce tříčlenný.
10:34
Ani pokus Johanssona nekončí úvodní brankou zápasu. Při komerční přestávce tak skóre zůstává 0:0.
08:55
Ondrušek od mantinelu vystřelil pouze do rohu.
05:55
Hemerka střelou ze středu hřiště trefil blok obránce Finska.
05:07
Junkkarinen tvrdě narazil do brankáře Bauera. Nepříjemný střet způsobil krátkou přestávku.
04:13
Čechy zachraňuje tyčka.
03:38
Delong se jako první z Čechů ocitl v nadějné příležitosti. Těsně přestřelil.
02:39
První velkou šanci zápasu měli reprezentanti Finska. Situaci zastavil obránce Němeček.
00:50
V solidně zaplněné Hartwall Areně se prozatím drží na míčku Finové.
00:00
00:00
Line-up hostů Česko: brankář: Lukáš Bauer; hráči v poli: Ondřej Němeček, Ondřej Vítovec, Filip Langer, Josef Rýpar, Marek Beneš
00:00
Line-up domácích Finsko: brankář: Joonas Kaltiainen; hráči v poli: Janne Lamminen, Jonne Junkkarinen, Nico Salo, Sami Johansson, Eemeli Salin