- : -
Španělsko
Česko

Španělsko - Česko 0:22
1. Matěj Havlas, 2. Matěj Jendrišák, 12. Matěj Jendrišák, 12. Matěj Havlas, 15. Mikuláš Krbec, 17. Petr Majer, 18. Šimon Stránský, 20. Jonáš Kreysa, 21. Jiří Besta, 24. Matěj Jendrišák, 31. Ondřej Vítovec, 33. Matěj Havlas, 35. Matěj Havlas, 35. Jonáš Kreysa, 36. Petr Majer, 37. Jonáš Kreysa, 38. Matěj Jendrišák, 39. Ondřej Němeček, 40. Marek Zouzal, 41. Šimon Stránský, 44. Ondřej Vítovec, 45. Matěj Pěnička; rozhodčí: Simon Broman - Martin Matti; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 42; zásahy brankářů: Miguel Ulises González Pérez 28 - Martin Haleš 4; po třetinách: 0:5, 0:5, 0:12;
45:00
Střely ve 3. části: 1:24
45:00
44:59
Dnešní utkání končí a to s dvaadvacítkou na světelné tabuli. Čeští hráči si s chutí zastříleli, Haleš vychytal nulu, ke které mu stačily tři zákroky a již zítra Česko čeká domácí Itálie.
44:45
Branku družstva Česko vstřelil #19 Matěj Pěnička, asistoval #14 Marek Zouzal (0:22).
43:53
Branku družstva Česko vstřelil #71 Ondřej Vítovec, asistoval #13 Matěj Havlas (0:21).
42:26
Nevím, jestli je tento zápas horší pro španělského brankáře a nebo pro toho českého, který si za 45 minut hry sáhl na balónek stěží třikrát a stále musí zůstat ve střehu..
40:55
Branku družstva Česko vstřelil #8 Šimon Stránský, asistoval #17 Ondřej Němeček (0:20).
40:03
A bude ještě hůř, jeden ze španělských hráčů míří na trestnou lavici..
40:02
Vyloučen hráč #8 Iván Meana Sánchez družstva Španělsko na 2 minuty za sekání.
39:30
Španělsko si vzalo oddechový čas, čeká ho teď totiž velice psychicky náročných šest minut utkání.
39:14
Timeout Španělsko
39:14
Branku družstva Česko vstřelil #14 Marek Zouzal, asistoval #19 Matěj Pěnička (0:19).
39:14
Pomalu mi začínají docházet řádky na zapisování českých gólů..
38:43
Branku družstva Česko vstřelil #17 Ondřej Němeček, asistoval #13 Matěj Havlas (0:18).
37:53
Náznak španělské akce skončil pouze dalším českým gólem z hole Jendrišáka.
37:52
Branku družstva Česko vstřelil #28 Matěj Jendrišák, asistoval #6 Mikuláš Krbec (0:17).
36:38
Přihrávka Marka Zouzala přeletěla celou šířku hřiště stejně hladce jako nůž projíždí máslem a je tady tak šestnáctý gól České republiky.
36:37
Branku družstva Česko vstřelil #26 Jonáš Kreysa, asistoval #14 Marek Zouzal (0:16).
35:14
Česko právě dvěma rychlými brankami po sobě vyčerpalo svůj dnešní dosavadní gólový průměr na třetinu a za stavu 15:0 mu stále zbývá deset minut zápasu.
35:00
Branku družstva Česko vstřelil #2 Petr Majer, asistoval #6 Mikuláš Krbec (0:15).
34:39
Branku družstva Česko vstřelil #26 Jonáš Kreysa, asistoval #9 Adam Hemerka (0:14).
34:09
Tak vše je v naprostém pořádku, Havlas totiž přidává další branku.
34:08
Branku družstva Česko vstřelil #13 Matěj Havlas, asistoval #8 Šimon Stránský (0:13).
34:00
Hra je teď přerušena kvůli zranění španělského hráče. Už ale odchází a po svých, takže je snad vše v pořádku.
32:19
Španělsko teď odolávalo českým střelám jako nádrž rozbouřené vodě, ale nakonec to nestačilo. Matěj Havlas zvyšuje na 12:0.
32:18
31:25
A mohlo to být už dvanáct, Mikuláš Krbec ale přestřelil poloprázdnou branku.
30:12
Česko nastoupilo do třetí periody s chutí, jako kdyby ještě v zápase nevstřelilo jedinou branku.. Vítovec zvyšuje na 11:0
30:11
Branku družstva Česko vstřelil #71 Ondřej Vítovec, asistoval #29 Filip Langer (0:11).
30:00
30:00
Střely ve 2. části: 2:12
30:00
29:59
Druhá třetina končí za stejného stavu, jako ta první. Česko zatím drží gólový průměr za třetinu na číslovce pět a vede tak pohodlně 10:0.
28:10
I přes jasnou nadvládu českého týmu se ale Španělům nedá upřít jejich bojovnost a chuť po střelbě na českou branku.
26:28
Filip Langer teď naservíroval Matěji Havlasovi gól jako na zlatém podnose, druhý zmiňovaný však netrefil branku.
23:31
Přesilovka Španělska je tedy u konce a obešla se bez jediné střely na českou branku.
23:30
Matěj Jendrišák nyní Španělům ukázal, jak se hraje přesilová hra, když ve vlastním oslabení svou přesnou ranou do pravého horního rohu zaokrouhluje počet vstřelených branek České republiky na číslovku deset.
23:04
21:25
Důrazný zákrok Ondřeje Vítovce teď posílá Českou republiku do dvouminutového oslabení.
21:24
Vyloučen hráč #71 Ondřej Vítovec družstva Česko na 2 minuty za bránění ve hře.
20:41
Branku družstva Česko vstřelil #18 Jiří Besta, asistoval #28 Matěj Jendrišák (0:9).
19:50
Nový hlavní kouč české reprezentace musí s výkonem svého týmu být jistě spokojen. Čeští florbalisté i za stavu 8:0 stále plně forčekují a do každého souboje jdou na sto procent.
19:48
Branku družstva Česko vstřelil #26 Jonáš Kreysa bez asistence (0:8).
18:50
Tak to byla rychlá souhra dvou českých branek, které vsítili nováčci v seniorské reprezentaci Petr Majer a Šimon Stránský. Česko vede již 7:0.
17:35
Branku družstva Česko vstřelil #8 Šimon Stránský, asistoval #29 Filip Langer (0:7).
16:53
Branku družstva Česko vstřelil #2 Petr Majer, asistoval #6 Mikuláš Krbec (0:6).
16:20
Jonáš Kreysa si teď dobře zběhnul na střed, jeho ránu ale pokryl španělský brankář.
15:05
Druhá třetina začala chvilkovým držením míčku se strany Španělska, nyní už ale znovu útočí Česká republika.
15:00
15:00
Střely v 1. části: 1:14
15:00
14:59
Za stavu 5:0 končí první třetina tohoto kvalifikačního zápasu. Martin Haleš se v bráně asi moc nezapotil, zato španělský gólman skáče sem a tam, aby zabránil střelám českého týmu, které létají v rychlém sledu.
14:43
Češi zatím zcela diktují tempo utkání, míček svému soupeři půjčili v součtu asi na deset vteřin.
14:42
Branku družstva Česko vstřelil #6 Mikuláš Krbec, asistoval #29 Filip Langer (0:5).
11:57
Vlajky už byly úspěšně změněny a na počest této události Česká republika vstřelila čtvrtý gól do španělské sítě.
11:56
Branku družstva Česko vstřelil #13 Matěj Havlas, asistoval #29 Filip Langer (0:4).
11:02
Branku družstva Česko vstřelil #28 Matěj Jendrišák, asistoval #3 Lukáš Punčochář (0:3).
09:38
Martin Haleš už má za sebou první setkání s balónkem. Trvalo to skoro deset minut, ale nakonec se dočkal.
05:38
Langer se teď vydal na španělské území, soupeř si však jeho střelu dobře pohlídal.
04:59
V bráně dnes debutuje český gólman Martin Haleš, v probíhající páté minutě utkání se ale na míček ještě nepodíval ani ze střední vzdálenosti a dnes si tak bude na svůj první zákrok muset trpělivě počkat.
03:15
Povedená a prudká střela Matěje Pěničky, která ale po teči míří mimo tři tyče španělské branky.
01:52
Hra na hřišti sice připomíná přesilovou hru českého týmu, hraje se ale stále pět na pět.
01:50
Matěj Jendrišák se prosazuje také dnes a Česko vede již 2:0.
01:42
00:20
Češi na nic nečekají a již ve dvacáté vteřině utkání otevírají skóre tohoto zápasu povedenou kombinací mezi Němečkem a Havlasem.
00:19
Branku družstva Česko vstřelil #13 Matěj Havlas, asistoval #17 Ondřej Němeček (0:1).
00:01
Diváci už čekají na zahájení dněšního utkání a v online přenosu si mezitím mohou všimnout špatných vlajek u jednotlivých zemí. Pro správnost tedy uvádíme, že spolu nehrají Německo a Pobřeží Slonoviny, nýbrž Španělsko a Česká republika.
00:00
Rozhodčími dnešního utkání jsou Simon Broman a Martin Matti.
00:00
00:00
Line-up hostů Česko:
00:00
Line-up domácích Španělsko:
00:00
Příjemný den, drazí sportovní přátelé. Florbalovou reprezentaci čeká po úvodní výhře nad Slovinskem (7:0) duel se Španěly, kteří také zvládli svůj první kvalifikační duel a porazili výběr domácí Itálie 6:2. Oba národní týmy se dosud potkaly pouze jednou, a to během poslední kvalifikace v roce 2020 v Lotyšsku, kde slavili Češi triumf 17:1.

V rámci úvodního klání se nejlépe uvedl Matěj Havlas, který zazářil hattrickem. Premiérové trefy si při svém prvním startu za seniorský národní tým připsali Šimon Stránský s Jonášem Kreysou. Bodoval i další debutant Petr Majer, který asistoval navrátilci Matějovi Jendrišákovi na úvodní gól. Třemi body (1+2) se blýskl také Filip Langer. Utkání ale pro zranění nedohrál Jakub Hubálek, kterého v nominaci nahradil Lukáš Punčochář. Třetí čisté konto v reprezentaci udržel brankář Martin Beneš. Duel proti Španělsku by měl být premiérovým pro Martina Haleše.

A jak si vedl český soupeř? Španělé vykročili za úvodním triumfem velmi zostra. Už po první periodě vedli o čtyři branky a postupně si vypracovali vedení už 6:0. Italové ale odmítli kanára a dvěma góly z poslední části výsledek upravili. Třemi body za gól a dvě nahrávky se prezentoval Anton Sjölund Jurado, dvakrát se prosadil Antonio Saéz Aparicio.