- : -
Finsko
Česko

Finsko - Česko 5:3
7. Sami Johansson, 15. Sami Johansson, 21. Justus Kainulainen, 30. Justus Kainulainen, 34. Ville Lastikka - 22. Ondřej Němeček, 37. Filip Forman, 38. Mikuláš Krbec; rozhodčí: Kaspars Kristapsons - Maris Kumerdanks; vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 667; zásahy brankářů: Lassi Toriseva 14 - Lukáš Bauer 12; po třetinách: 2:0, 2:1, 1:2;
45:00
Čeští reprezentanti sice padli s Finskem 3:5, mohou však být hrdí na to, jak se vrátili do hry ve třetí třetině a ještě se snažili s výsledkem něco udělat. Dvě slepené trefy je vrátily do hry a Finové ještě neměli nic jistého. Nicméně plný bodový zisk je teď posouvá do čela skupiny, jež znamená papírově lepší pozici směrem do semifinále.
45:00
Střely ve 3. části: 3:7
45:00
44:54
Ani závěrečný tlak už nepřinese trefu ve prospěch Česka. Suomi kvalitně brání a dostávají míček pryč z ohně.
44:01
Našim hráčům utíká čas, ale Finsko dobře napadá a nenechává soupeře, aby se dostal na delší dobu přes půlicí čáru.
43:40
Langer mířil z osy hřiště jen těsně vedle tyčky! Tato příležitost dala Finům pořádně zabrat.
43:05
Češi mají ve hře šest hráčů a pokouší se dohnat ztrátu bez gólmana.
42:46
Timeout Česko
42:00
Havlas zamezil další šanci Finska, následně se však seveřané vrátili dopředu a donutili Bauera k zákroku.
41:20
Český tým měl chvilku problém vyhodit míček pryč, nakonec ho však s přehledem vyváží.
40:50
Rozhodčí signalizují standardní situaci ve slibném ofenzivním prostoru pro Finsko. Jak se mu zadaří?
40:03
Rozehrávku z rohu provádí Česko, jež se krok za krokem blíží kýženému cíli.
39:30
Češi vysoko napadají a dělají potíže poklidné rozehrávce Suomi. Rýpar s Delongem pracují vepředu ze všech sil.
38:47
Nico Salo přiťukává za branku, kde může kombinovat s dalším členem finské formace.
37:55
Branku družstva Česko vstřelil #6 Mikuláš Krbec, asistoval #12 Filip Forman (5:3).
37:55
Dalekonosný pas Matyáše Šindlera doputoval až do míst před Torisevou, kde se solidně otočil s míčkem Mikuláš Krbec. Ten využil situace a ve vhodné chvíli rozvlnil síťku, což znamená už pouze dvougólový rozdíl.
36:00
Branku družstva Česko vstřelil #12 Filip Forman, asistoval #31 Josef Rýpar (5:2).
36:00
Skvěle nabito dostal Forman, který se mocně napřáhl a snižuje na 2:5 z českého pohledu. Bude tento moment ještě znamenat nějaké drama?
33:57
Branku družstva Finsko vstřelil #36 Ville Lastikka, asistoval #81 Otto Lehkosuo (5:1).
33:57
Lastikka byl dobře nachystaný v místech, kam šel dlouhý míček, a šel de facto sám na Bauera. Před brankářem udělal kličku do bekhendu a poslal střelu kolem ležícího strážce.
33:06
Pylsy vrací pas za vlastní branku, kde se mu nabízí kolega z defenzivní pozice.
32:20
Útok Finska neměl potřebnou razanci a naši reprezentanti mají prostor ke spolupráci.
31:28
Finský brankář v pohodě pokryl míček na hrudi a může ho hned předávat spoluhráčům.
30:56
Míček už je v držení Sikkinena, což vyhovuje Finsku na defenzivní půlce.
30:22
Přihrávky putují mezi českými florbalisty, kteří chtějí mmít územní převahu před útokem na Torisevu.
30:00
30:00
Také ve druhé části padla branka do šatny, ale tentokrát z trestného střílení. Nejdříve Finsko uteklo v přesilovce na třígólový rozdíl, který nápodobně v početní převaze snižoval Ondřej Němeček na 1:3. Právě trestné střílení pro Suomi však přineslo další možnost, aby se stav změnil, což se i stalo. Jak si Česko povede ve třetí fázi?
30:00
Střely ve 2. části: 7:7
30:00
29:40
Finsko v závěrečných momentech třetiny ještě tlačí, brankář Bauer ale drží tým.
29:05
Branku družstva Finsko vstřelil #73 Justus Kainulainen z trestného střílení (4:1).
28:44
Punčochářovi skvěle vysekl míček Salin a zrodil se únik na opačnou bránu. Ten byl ale zastaven nedovoleně a dojde na trestné střílení.
27:08
Defenziva Suomi splnila své povinnosti na jednička, forčekující Delong se zatím nedostává k míčku.
26:03
Zpomalený míček dostihl ve velkém brankovišti gólman Finska. Český postup se tedy zastavil a zcela skončil.
24:37
Bauer vyrazil až na vrchol svého brankoviště, kde se zmocnil nepříjemného míčku a posouvá ho dále.
22:55
Delong vzal míček na sebe, prošel kolem dvou soupeřů a z dálky prověřil Torisevu. Ten předvádí pohodlný zásah.
21:24
Branku družstva Česko vstřelil #17 Ondřej Němeček, asistoval #12 Filip Forman (3:1).
21:24
Němeček svojí bombou v přesilové hře vrací Česko do hry! Elitní obránce snižuje na rozdíl dvou branek a stejně jako Finové před chvilkou využívá početní převahy.
20:39
Vyloučen hráč #2 Eemeli Akola družstva Finsko na 2 minuty za hrubost.
20:34
Branku družstva Finsko vstřelil #73 Justus Kainulainen bez asistence (3:0).
19:49
Langer na pravém mantinelu bere zodpovědnost na sebe a prodírá se do ofenzivnějšího postavení.
19:07
Vyloučen hráč #31 Josef Rýpar družstva Česko na 2 minuty za hrubost.
18:44
Formanovi sjel míček z hole, což ho připravilo o super možnost zakončovat.
18:30
Bauer v poklidu získává míček a nechává ho obráncům za brankou.
17:53
Defenzivní duo Finů se přesouvá na obrannou část hřiště, kam je vyhnala pressující formace Česka.
17:22
Přichází nepříliš povedená rána Finska, která ale přináší seveřanům aspoň rozehrávku z rohu.
16:20
Šindler hrál jen do míst, kam přispěchali soupeři. Situaci tak dostávají pod kontrolu finští zástupci.
16:08
Míček pořád obíhá po českých čepelích, zatímco Finové vyčkávají na další vývoj.
15:23
Punčochář nenašel cestu pro svoji přihrávku, a tak se Češi musí pokusit o nový postup od vlastního brankoviště.
15:00
15:00
Po patnácti minutách je na tom o něco lépe Finsko, které i přes opatrnou hru z obou stran otevřelo skóre v sedmé minutě. A zdálo se, že výsledek 1:0 vydrží i do pauzy mezi třetinami, jenže nestalo se tak. Trefu do šatny si vynutil druhým zásahem v duelu Sami Johansson, čímž Čechům zkomplikoval situaci.
15:00
Střely v 1. části: 7:3
15:00
14:59
Branku družstva Finsko vstřelil #77 Sami Johansson, asistoval #20 Nico Salo (2:0).
14:03
Po rychlé rozehrávce standardní situace musel být připraven Bauer, jenž dobře věděl o přihrávce od pravého mantinelu k levému, odkud letěla rána přímo do jeho výstroje.
13:34
Češi posílají svůj pokus mimo hrací plochu potom, co svým napadáním znervóznili Finy. Rozehrávka pro Suomi.
12:37
Chybička na ofenzivní polovině málem dovolila jít dopředu Rantalovi, míček však nepřenesl správně do lepších prostor.
11:53
Forman se už před nějakou chvilkou vrátil do hry a naši hráči jsou znovu v plném počtu. To jim dovoluje překročit středovou čáru.
11:22
Čeští obránci si pohlídali další útočnou vlnu Finska, což jim dává možnost nabrat trochu síly a připravit se na další perné momenty.
10:35
Pozorný musel být i Toriseva ve finské brannce, když ho trápil šancí ze strany Adam Delong! Brzy potom ale následuje faul a míček se stěhuje zpět k týmu Suomi.
10:18
Lastikkovo nahozenní se nesetkalo s úspěchem a dorazilo jen k protihráčům.
09:39
Vyloučen hráč #12 Filip Forman družstva Česko na 2 minuty za držení.
09:30
Češi musí plnit další defenzivní úkoly, Finové aktuálně vypadají živěji a prohání se útočnou půlkou hřiště.
09:04
Salo působí klidně s míčkem u hole a hlídá ho, aby jeho kolegové z družstva mohli prostřídat.
06:56
Oba týmy zatím hrají hodně takticky, nicméně i přesto se poprvé mění skóre. Sami Johansson vypálil svižnou střelu z osy hřiště, když český tým nechal volnou mezírku při nahrávce z boku.
06:55
Branku družstva Finsko vstřelil #77 Sami Johansson, asistoval #9 Eemeli Salin (1:0).
06:18
Teď jsou u míčku více seveřané, kteří ho prakticky nepůjčují Čechům. Ti ale působí v obraně velmi soustředěně.
05:50
Toriseva neřešil žádnou zásadnější střelu, takže Finsko má k dispozici pomalou rozehrávku.
05:09
Zpoza vlastní branky se prokombinovalo Finsko až do ofenzivy. Rantala ovšem nedovedl svůj průnik z boku až ke gólové tečce.
04:11
Dominik Beneš zafungoval parádně u mantinelu, kde zatarasil Finům cestu k brankáři.
03:40
Finští hráči střídají a čerstvé síly se chystají na možný útok po pravé straně.
03:03
Akolovi utekl míček od čepele a Finsko se zastavilo u půlicí čáry. Česko může teď řešit situaci s větším klidem.
02:30
Němeček uplatnil důraz před brankou, čímž odradil od zakončení Johanssona.
01:42
Na levém křídle se uvolnil do střelecké pozice Rýpar, míček ale šel ven ze hřiště a přichází rozehrávka Suomi.
00:29
Finský gólman udělal dobrý zákrok a zabránil nadějnému postupu českých florbalistů.