- : -
Švédsko
Česko

Švédsko - Česko 6:1
5. Kevin Haglund, 7. Emil Johansson, 8. Jesper Sankell, 21. Malte Lundmark, 30. Kevin Haglund, 44. Ludwig Persson - 35. Adam Hemerka; vyloučení: 4:3 + Mikuláš Krbec (CZE) TT; využití: 0:0; diváků: 135; zásahy brankářů: Jon Hedlund 15 - Lukáš Bauer 6; po třetinách: 3:0, 2:0, 1:1;
45:00
Střely ve 3. části: 1:7
45:00
44:59
6:1 - takový je výsledek semifinálového klání. Švédové tak zítra budou hrát další zápas o zlato, naopak Češi se poperou o bronz.
44:50
České trápení v zakončení reflektuje Forman, jemuž sjíždí míček z čepele v poslední šanci zápasu.
44:29
Odkrytá česká branka se rozezněla po střele do tyčky.
43:44
Branku družstva Švédsko vstřelil #13 Ludwig Persson, asistoval #21 Linus Holmgren (6:1).
43:44
Švédové se prosazují  ve třech. Rozehrávka z rohu znamenala míček na hokejce Perssona, který se z otočky dokázal prosadit. Míček těsně přeletěl nohu Bauera.
43:30
Vyloučen hráč #22 Emil Johansson družstva Švédsko na 2 minuty za hra na zemi.
43:30
Jako by vyloučení nebylo dost. Kapitán Švédska si jde také odpočinout.
43:20
Kombinace české pětice se nedaří zakončit. Mistři světa pohotově brání.
42:17
Vyloučen hráč #6 Mikuláš Krbec družstva Česko na 2 minuty za nesportovní chování.
42:15
Timeout Česko
42:15
Vyloučen hráč #14 Tobias Gustafsson družstva Švédsko na 2 minuty za nedovolené vrážení.
42:15
Čeští trenéři si vybírají oddechový čas. Gustafssona posílají rozhodčí na trestnou lavici.
40:59
Hráči v červeném se ještě nevzdávají. Bauer zůstává na střídačce, přestože Švédové jsou v plném počtu.
40:17
Vyloučen hráč #6 Mikuláš Krbec družstva Česko do konce utkání - technický trest.
40:17
40:17
Po návratu Rýpara Češi hráli přesilovou hru, ta však končí závarem u švédského brankovišti a situací, po které obdržel Krbec červenou kartu.
38:59
Vyloučen hráč #25 Malte Lundmark družstva Švédsko na 2 minuty za hrubost.
38:59
A přichází vyloučení také na straně soupeře. Češi ihned odvolávají gólmana a zkouší se prosadit v pěti.
38:53
Povedená švédská kombinace končí Lundmarkovou střelou do bloku.
38:10
Haglundova pozemní střela proletěla mimo Bauerovu branku.
37:44
Vyloučen hráč #31 Josef Rýpar družstva Česko na 2 minuty za držení.
37:44
Rýpar míří na trestnou lavici. Český tým bude poprvé v utkání hrát oslabení.
36:41
Punčochář zastavuje kombinaci švédského týmu. Florbalisté Tre Kronor následně získali míček na hokejky zpět.
35:50
Havlasův projektil minul branku Hedlunda.
35:28
Na druhé straně se Švédové neprosazují a vidíme také první ostré souboje, které musí krotit rozhodčí.
34:41
Branku družstva Česko vstřelil #9 Adam Hemerka, asistoval #17 Ondřej Němeček (5:1).
34:41
První formace zůstala na hřišti a je z toho první český gól! Hemerka se dobře zorientoval na brankovišti soupeře a důrazem se prosazuje z dorážky.
34:11
Střelu Krbce zastavuje tyč.
31:20
Střela kapitána Němečka skončila v bloku. K následnému odrazu na středu hřiště se těsně nedostal Langer.
30:30
Úvodní buly třetí patnáctiminutovky ukořistili čeští hráči, kteří stále hledají cestu do útočného pásma.
30:00
30:00
Střely ve 2. části: 4:4
30:00
29:50
Češi na závěr nevyužili standardní situaci. Stále se jim tak nepodařilo překonat gólmana Hedlunda.
29:23
Branku družstva Švédsko vstřelil #20 Kevin Haglund, asistoval #28 Niklas Ramirez (5:0).
29:23
Pátá branka je tady. Seveřané se těsně před koncem druhé části radují zásluhou Haglunda. Ten překonává z bezprostřední blízkosti bezmocného Bauera.
27:30
Bauer opět zasahuje. Český gólman si pohlídal nebezpečné zakončení Sankella ze středu hřiště.
27:10
Enströmova střela trefuje pouze blok.
26:10
Gustafsson ve snaze utéct do brejku fauloval. Češi mají rozehrávku na půlce.
24:11
Držení balonku se vyrovnává, byť Švédové stále nikam nespěchají.
20:48
Branku družstva Švédsko vstřelil #25 Malte Lundmark, asistoval #28 Niklas Ramirez (4:0).
20:48
Napodruhé se už Ludmark nemýlil. Útočník ve žlutém dresu potrestal střelou pod víko chybu v rozehrávce českého týmu a na výsledkové tabuli svítí stav 4:0.
20:17
Švédové rozehrávali z velkého brankoviště, avšak Ludmark se prosadit nedokázal.
19:59
Kombinaci první formace zakončuje Hemerka. Juniorský mistr světa ale netrefil míček ze vzduchu ideálně.
17:10
Brejk Švédska končí mimo Bauerovu svatyni.
16:50
Čeští hráči se znovu drží více v rozehrávce, avšak bez zakončení.
15:09
První střela druhé části patřila Čechům. Avšak i kdyby zapadla za brankovou čáru, platit by nemohla. Rozhodčí viděli menší faul.
15:00
15:00
Střely v 1. části: 7:5
15:00
14:55
Zkušená kombinace výběru Tre Kronor nedovolila Čechům se dostat v závěru do žádné příležitosti.
14:00
Švédové jsou kompletní a drží balonek na svých florbalkách.
13:13
Střela Čechů byla dvakrát tečovaná a zamířila těsně nad Hedlundovu branku.
12:10
Švédové po zisku mířili dopředu, střelu z levé strany si ale pohlídal Bauer.
12:00
Další kombinace a střela Delonga, která ale nebyla přesná.
11:30
Němeček se po kombinaci dostal ke střele z levé strany jen do boční sítě.
11:15
Vyloučen hráč #13 Ludwig Persson družstva Švédsko na 2 minuty za nedovolené vrážení.
10:44
Přečíslení Švédska zastavuje dobrým zákrokem Bauer.
09:51
Po delší době vidíme postupnou švédskou rozehrávku, tu však zastavuje kapitán Němeček.
08:50
Obraz hry se i přes aktuální stav příliš nemění. Češi se drží více na míčku, ale soupeř je nebezpečnější.
07:18
Branku družstva Švédsko vstřelil #19 Jesper Sankell, asistoval #13 Ludwig Persson (3:0).
07:18
Švédové znovu slaví. Zásahem Sankella, který se z levé strany trefil přesně k tyči, se dostávají do tříbrankového úniku.
06:42
Branku družstva Švédsko vstřelil #22 Emil Johansson, asistoval #25 Malte Lundmark (2:0).
06:42
Další pochybení už švédští reprezentanti trestají. Brankou kapitána Johanssona utíkají do vedení 2:0.
06:14
Zaváhání v české rozehrávce se štěstím končí za brankou Bauera. Reprezentanti si snovu nepohlídali své brankoviště.
05:10
Po obdržené brance se Češi vracejí zpět na míček. Švédové spíše vyčkávají.
04:21
Branku družstva Švédsko vstřelil #20 Kevin Haglund, asistoval #19 Jesper Sankell (1:0).
04:21
A je tu švédský gól. Tre Kronor se v půlce 5. minuty ujímají vedení. Po rozehrávce v rohu přišla přihrávka skrze brankoviště zakončená střelou do prázdné.
03:58
Velká šance v podání Hemerky nekončí brankou. Český mladík vyzkoušel brankáře soupeře tvrdou ranou z levé strany.
02:30
Po ní přišlo sražené zakončení a nepřesná střela z brejku od Gustafssona.
02:10
Dobrá práce Langera s Hemerkou na pravém mantinelu, dokázali podržet balonek a vybojovat rozehrávku.
01:30
Češi drží balonek na svých florbalkách a kombinují. Nepouští tak soupeře do žádného úvodního tlaku.
00:50
Langer dostal prostor na levé straně a vypálil, proti jeho střele na bližší tyč se ale včas přesunul Hedlund.
00:20
Po buly ukořistili míček Švédové, jejich první pokus ale odrazila česká obrana mimo Bauerovu klec.
00:00
00:00
Line-up hostů Česko: brankář: Lukáš Bauer; hráči v poli: Adam Hemerka, Ondřej Němeček, Lukáš Punčochář, Mikuláš Krbec, Filip Langer
00:00
Line-up domácích Švédsko: brankář: Jon Hedlund; hráči v poli: Emil Johansson, Albin Sjögren, Johan Samuelsson, Hampus Ahrén, Rasmus Enström
00:00
Vítejte u semifinálového duelu Světových her mezi českou reprezentací a výběrem Švédska. Oba týmy ve skupinové části turnaje nebyly stoprocentní, Češi padli proti Finům a hráči Tre Kronor překvapivě remizovali s Lotyši.