- : -
Česko U19
Finsko U19

Česko U19 - Finsko U19 5:8
12. Martin Gattnar, 54. Daniel Chatrný, 55. Daniel Chatrný, 57. Adam Palčinský, 60. Filip Smutný - 33. Väinö Mertaniemi, 35. Miko Vaarimo, 36. Onni Forss, 36. Leevi Rantala, 38. Leevi Rantala, 44. Miko Vaarimo, 51. Juuso Suotula, 55. Joona Hokkanen; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 85; zásahy brankářů: Daniel Jukl 9 - Teppo Liukkonen 14; po třetinách: 1:0, 0:5, 4:3;
Komentář domácích:
Rozhovor s Jakubem Bohuslávkem.
60:00
Čeští florbalisté už ale další branku nepřidají a s Finy prohrávají 5:8. Svěřenci trenéra Klucha sice vedli po první třetině 1:0, v té druhé ale hned pětkrát inkasovali a stáhnout manko už i přes několik gólů v závěru nedokázali.

V rámci utkání ještě oba týmy čekal souboj v nájezdech, z Čechů se prosadil Smutný, na finské straně ale Jukla překonal Vaarimo a Rantala. Finové tak uspěli také v této individuální disciplíně.
60:00
Střely ve 3. části: 8:5
60:00
59:45
Branku družstva Česko U19 vstřelil #27 Filip Smutný, asistoval #9 Jakub Bohuslávek (5:8).
59:45
Češi využívají standardní situace bezprostředně před brankou Finů. Šikovné ruce ukázali Bohuslávek se Smutným, který trefuje pátý gól o tyčku.
59:20
Bohuslávek přihrál Petrákovi, jeho střelu ale kryje finský brankář tělem.
58:38
Vavrouškova střela míří mimo branku.
58:08
Češi jsou v šesti.
58:07
Český tým si vybírá oddechový čas a pokusí se ještě utkání zdramatizovat.
56:22
Branku družstva Česko U19 vstřelil #17 Adam Palčinský, asistoval #24 Vojtěch Bílek (4:8).
56:22
A Češi to ještě nevzdávají, čtvrtý gól přidává Adam Palčinský.
54:44
Branku družstva Česko U19 vstřelil #7 Daniel Chatrný, asistoval #66 Lukáš Fukala (3:8).
54:44
Češi se ale opět prosazují a znovu to je Daniel Chatrný.
54:34
Branku družstva Finsko U19 vstřelil #33 Joona Hokkanen, asistoval #28 Lauri Eloluoto (2:8).
54:34
Finové ovšem unikají do šestigólového náskoku. Skulinku mezi tělem a tyčkou dokázal najít Hokkanen.
54:32
Rantala trefil míček ze vzduchu, prolětel ale pouze těsně kolem české branky.
53:51
Branku družstva Česko U19 vstřelil #7 Daniel Chatrný bez asistence (2:7).
53:51
Chatrný koriguje finský náskok přesnou střelu ze středu hřiště do levé šibenice Liukkonenovy branky.
51:45
Smutného střelu zastavila finská obrana.
50:33
Branku družstva Finsko U19 vstřelil #13 Juuso Suotula, asistoval #23 Leevi Rantala (1:7).
50:33
Palčinský sice skvělým návratem nejprve zastavil situaci dva na jednoho, ovšem k míčku se i tak dostal Suotula a mířil přesně nad levou nohu Jukla.
49:51
Mühfait hokejkou zblokoval Jäppinenovu střelu z půlky.
48:31
Po Helinově střele vedle branky ukázal důraz Fišera, který vybojoval faul a rozehrávají Češi.
47:38
Smutného střelu zblokoval finský obránce a na rozehrávku jde první pětice.
45:51
Trenéři sáhli ke změně v sestavě, místo Wertheima je nyní v první lajně Bílek.
43:42
Branku družstva Finsko U19 vstřelil #15 Miko Vaarimo, asistoval #22 Pietari Porttikivi (1:6).
43:42
Finové ale svůj náskok ještě zvyšují. Po krosové přihrávce od Porttikiviho mířil přesně do odkryté branky Vaarimo.
42:59
Palčinský posouval po lajně na Votavu, ten ovšem trefil pouze finského hráče. Následně zasáhl Liukkonen proti Gattnarovi.
42:21
Česká lavička žije a slaví každý i sebemenší úspěch. Je vidět, že Češi tento zápas nevzdávají.
40:39
Finové jsou nebezpeční hned od začátku, Rantala měl na florbalce hattrick, mířil ale těsně vedle.
40:00
40:00
Nepovedená třetina v podání českého týmu. Finové prokázali velkou efektivitu v zakončení, naopak Češi gól nepřidali a ve třetí třetině budou stahovat čtyřbrankové manko.
40:00
Střely ve 2. části: 7:6
40:00
39:52
Čeští junioři měli ještě šanci těsně před koncem třetiny, Wertheima ale zastavil faulem Eloluoto a rozdíl ve skóre je po dvou třetinách čtyřbrankový.
37:50
Branku družstva Finsko U19 vstřelil #23 Leevi Rantala, asistoval #16 Joonas Ekuri (1:5).
37:50
Finové ale vzápětí přidávají další gól. Rantala se vytočil zpoza brány a opět zamířil přesně na bližší tyč.
37:25
Češi se ale nevzdávají, Gattnar se dostal do šance, střela ovšem mířila nad branku.
35:58
35:58
Bohužel další branka pro Finsko. Střelou na bližší tyč překovává Jukla Rantala.
35:18
Branku družstva Finsko U19 vstřelil #18 Onni Forss, asistoval #33 Joona Hokkanen (1:3).
35:18
Špatný úsek hry pro české hráče, kteří jsou viditelně rozhození a inkasují třetí branku.
34:50
Branku družstva Finsko U19 vstřelil #15 Miko Vaarimo, asistoval #32 Vilho Helin (1:2).
34:50
Finové vstřeleným gólem ožili a přidávají další. Vaarimo se s míčkem dokázal výborně vytočit a zamířil nad Juklovu nohu.
33:15
A mohlo být hůř, finskou radost ale zastavila tyčka.
32:55
Branku družstva Finsko U19 vstřelil #21 Väinö Mertaniemi, asistoval #28 Lauri Eloluoto (1:1).
32:55
Tentokrát už se ovšem Finové radují. Mertaniemi přesně pod horní tyč Juklovy branky a je vyrovnáno.
32:15
Po Varouškově střele zvoní tyč, skóre se nemění.
31:59
Eloluoto vyzkoušel z dálky nahozením Jukla, ovšem bez úspěchu.
31:31
Finové málem jeli tři na jedniného českého obránce, ovšem na úplně zdařilou přihrávku zastavil Palčinský a na míčku josu Češi.
30:50
Eliáš se dostal až před finského brankáře, střílí ale nad.
29:51
Výborný blok Mühlfaita proti Forssovi.
28:25
Seppälä sice překonal Jukla, ovšem zastavila ho horní tyč české branky. Čeští florbalisté tak i nadále vedou o jeden gól.
28:24
Finové se tlačili do šance, která nevyšla pouze díky faulu a rozhodčí nařizují trestné střílení.
27:30
Eliášův sice finskému brankáři vypadl, než ale stihl kdokoliv dorážet, dokázal ho Liukkonen přikrýt.
25:21
Velmi podobná akce jako při prvním gólu a opět u toho byli Gattnar a Petrák, který si nyní se svým spoluhráčem vyměnil roli a zakončil z pravé strany, finský brankář byl ale tentokrát úspěšnější.
25:03
Jankovského střela mířila přesně do masky Liukkonena a rozehrávat budou Češi z rohu.
24:34
Stejný finský hráč zahrozil i nyní, ovšem ujel mu míček a pouze promáchl.
23:52
Vaarimo si chytře odskočil a poslal míček na Jukla, který měl ovšem pravou ruku připravenou.
23:49
Koistinenova střela mířila pouze vedle Juklovy branky. Následoval ale český faul a Finové rozehrávají z rohu.
22:53
Smutného střelu po zemi zastavil Liukkonen, který zvládl i Eliášovu dorážku.
21:52
Češi obsadili finské obranné pásmo a po několika přesných přihrávkách zkusil zamířit Vavroušek. Střela mu ale nesedla a letěla mimo branku.
20:01
První vhazování stejně jako v úvodní třetině pro Finy.
20:00
20:00
První třetina je u konce. Po opatrném začátku jsme viděli spoustu šáncí na obou stranách, ovšem velká část z nich končí mimo branku a gólmani tak příliš práce nemají. Jediný gól vstřelil po Petrákově přihráce Gattnar. Vyššímu rozdílu ve skóre zabránil skvělý zákrok Liukkonena proti Palčinskému, který navíc o chvíli později trefil tyčku.
20:00
Střely v 1. části: 4:6
20:00
19:31
Ukuri otestoval Jukla střelou od mantinelu, český brankář ale neměl se střelou žádný problém.
18:33
Nebezpečný pokus Hokkanena mířil těsně vedle české branky.
17:37
Jukl teď šikovně vyjel proti Karppanenovi zabránil mu v zakončení.
16:25
Finové téměř minutu drželi míček, místo šance ale přišel český brejk, Faksa ovšem nenašel přihrávkou spoluhráče.
15:07
Po spoutě šancí na obou stranách nastala klidnější část, kdy míček deží převážně Češi. Výraznou šanci jsme ale v posledních minutách neviděli.
12:51
Další šance třetí lajny, Faksovu střelu ale ztečoval finský obránce do rohu.
12:38
Eliáš našel volného Smutného na středu, jeho střela míří nad branku.
12:10
Bohuslávek zastavil finský pokus z florbalky Helina.
11:49
Branku družstva Česko U19 vstřelil #12 Martin Gattnar, asistoval #77 Jaroslav Petrák (1:0).
11:49
Češi jdou do vedení! Petrák využil volného středu a následně našel volného Gattnara, který zamířil přesně na bližší tyčku finské branky.
11:31
Další úspěšný blok Mühlfaita.
10:58
Finové po faulu rozehrávali v blízkosti české branky, míček ale zablokoval Faksa.
09:21
Wertheimův tečovaný pokus z dálky vyrazil finský brankář do rohu.
08:01
Další šance pro Finy, Jukl se ale Eloluotovou střelou z úhlu nenechal překvapit.
07:31
Fukalovu střelu zablokovala finská obrana.
06:58
Po opatrnějším začátku nyní vidíme několik šancí na obou stranách, finskou střelu teď zastavil Jukl.
06:28
A opět to byl Palčinský v další velké šanci, tentokrát tomu zabránila tyčka. Gattnarova dorážka pak mířila mimo branku.
06:15
Velká šance Palčinského, kterého našel Gattnar volného před brankou. Skvělý zákrok ale vytasil Liukkonen.
04:55
Hezká akce Bohuslávka, který se přes několik finských hráčů prokličkoval až ke střele, ta ovšem mířila mimo branku.
03:52
Palčinský nahazoval míček na branku, kde čekal Gattnar. Dříve ale zasáhl finský obránce a Češi budou rozehrávat.
03:01
Mühflait zblokoval střelu Lahtiho z mantinelu.
01:46
První dva zákroky pro Jukla, který sice druhou střelu nedokázal udržet, míček se ale dostal k českému obránci a Češi tak poprvé v utkání budou hrát na balonku.
01:00
První střídaní zatím bez větší aktivity finských hráčů, kteří sice drží míček, ale do žádné akce se nehrnou.
00:01
První vhazování vyhrávají Finové.
00:00
00:00
Line-up hostů Finsko U19: brankář: Teppo Liukkonen; hráči v poli: Amos Jäppinen, Eero Koistinen, Leevi Rantala, Joonas Ekuri, Luukas Hyvärinen
00:00
Line-up domácích Česko U19: brankář: Daniel Jukl; hráči v poli: Jaroslav Petrák, Michael Wertheim, Antonín Votava, Adam Palčinský, Martin Gattnar
00:00
Hezký den fanouškům českého florbalu, který má za sebou parádní pátek. Muži a junioři si poradili se Švédy po nájezdech, ženy porazily Norsko a ženy vyhrály nad Švýcarskem. Také dnešek bude plný florbalu, od 13:00 totiž nehrají pouze junioři proti Finům, ale také ženy proti Švýcarkám, a především juniorky proti stejnému soupeři v semifinále mistrovství světa v Polsku. Zatímco poslední dvě jmenová utkání můžete sledovat jak skrze online přenos, tak i v živém videostreamu, junioři budou opět jako včera pokrýváni jen online přenosem, kde se dozvíte vše podstatné.
00:00
Česká sestava doznala oproti včerejšku několik změn. Branku bude hájit Daniel Jukl, v zahajovací formaci pak bude oproti utkání se Švédskem nastupovat na levém křídle Antonín Votava místo Filipa Smutného, který se přesouvá na stejný post do třetí formace. Tam bude moci těžit nejen ze spolupráce s týmovém spoluhráčem Jakubem Faksou. Připraveni naskočit do hry budou Lukáš Pobořil, Vojtěch Bílek a Adam Mikoláš.