2:1
4:5
- : -

Asper Šumperk - FBC MSEM Přerov 8:7
11. Jan Mannl, 19. Daniel Venouš, 25. Tomáš Macák, 39. Ondřej Mrázek, 42. Petr Matěj, 46. Jan Mannl, 49. Petr Matěj, 55. Jan Mannl - 1. Matěj Ševčík, 30. Jonáš Pavliš, 48. Adam Budník, 54. Michal Bělaška, 56. Adam Zoubek, 58. Michal Bělaška, 60. Adam Zoubek; rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 3:3; využití: 0:2; diváků: 189; zásahy brankářů: Martin Malínek 21 - Václav Raška 32; po třetinách: 2:1, 2:1, 4:5;
Komentář domácích Matěj Petr (Vedoucí):
Dnes tam bylo na můj vkus až příliš kočkování z obou stran, ale tak to prostě někdy je. Umění je po závěrečné siréně nechat emoce z utkání stranou, bohužel ega některých létají v nebeské výši, ale to snad s věkem přijde. Co se týká utkání, měli jsme špatný vstup, naštěstí jsme se rychle oklepali a postupně jsme si vytvrářeli brankové příležitosti, jen škoda, že jsme jich v první třetině neproměnili více. Za stavu 8:4 a s pěti minutami do konce utkání musíme hrát lépe, utkání pak nemuselo být tak dramatické. Souhlasím s Peťou, atmosféra i díky hostujícím fanouškům byla vynikající a zápas se musel líbit. Děkuji soupeři za zápas, rozhodčím za odpískané utkání a divákům za parádní atmosféru.
Komentář hostů Malina Petr (Trenér):
Předně bych vypíchl atmosféru utkání. Neskuteční diváci a těší náš, že ti naši nás hnali v momentech, kdy jsme to potřebovali. Herně to bylo vyrovnané utkání. Doplatili jsme jednoduše na individuální zaváhání a několik detailů. Šumperk prostě bude hrát vždy stejně. My nějaký recept máme, ale i přes sílu, co jsme ukázali na konci, to nestačilo. Bylo to emotivní, dost nás naštvali věci mimo naši kontrolu, ale to je sport. Těšíme se na další zápas doma, tam snad ukážeme našim fans výhru.
60:00
Toto vemi vypjaté utkání je u konce, domácí dokázali udržet náskok, který si během zápasu vytvořili, i když zubři z Přerova hodně kousali, především pak ve druhé polovině třetí periody.
60:00
Střely ve 3. části: 13:12
60:00
59:52
Malínek vyhazuje co možná nejdále od své branky
59:29
Branku družstva FBC MSEM Přerov vstřelil #8 Adam Zoubek, asistoval #69 Tobiáš Pavliš (8:7).
57:35
Branku družstva FBC MSEM Přerov vstřelil #87 Michal Bělaška z trestného střílení (8:6).
57:35
Uvidíme trestné střílení na straně hostů
57:01
Hořeckému střela nevyšla podle jeho představ
55:33
55:33
Odražený míček si našel Zoubek a přikládá do již tak gólově rozžhaveného ohně třetí třetiny
55:19
Úspěšný Hrubanův blok
54:40
Branku družstva Asper Šumperk vstřelil #7 Jan Mannl, asistoval #88 Daniel Venouš (8:4).
54:40
Do opuštěné kasy se trefuje Mannl a završuje tak hattrick
53:49
Branku družstva FBC MSEM Přerov vstřelil #87 Michal Bělaška, asistoval #86 Maxim Šefčík (7:4).
53:20
Přerov v šesti
53:15
Timeout FBC MSEM Přerov
53:15
Vyloučen hráč #69 Petr Matěj družstva Asper Šumperk na 2 minuty za nesportovní chování.
53:15
Rychlá souhra domácích - skození na beka, přenesení na druhou stranu a rána domácího Vlčka, kterou ale Raška likviduje
49:29
Z tribun jde již slyšet skandování jména Petra Matěje ve spojitosti s hattrickem, tak uvidíme, zda bude muset kustod domácích Štěpán Maixner zasáhnout a posbírat z hrací plochy vhozené čepice fanoušků
48:57
Branku družstva Asper Šumperk vstřelil #69 Petr Matěj, asistoval #4 Michal Šíma (7:3).
48:57
Klasická Venoušovina, tentokrát však v podání již tříbodového veterána z řad šumperksých Petra Matěje - neboli výběh od mantinelu směrem k ose hřiště a přesně umístěná střela na zadní tyčku
47:58
Branku družstva FBC MSEM Přerov vstřelil #88 Adam Budník, asistoval #11 Martin Filka (6:3).
47:58
Standardní situace u pravého mantinelu na polovině domácích: Filka přiťuknul Budníkovi, který se z otočky trefil do míst, kde Malínek nebyl svým tělem přítomen
47:16
Dvě dlouhé přihrávky, nejprve od Harapáta a následně od Mannla konečnému příjemci Šímovi, nedokázal jejich adresát usměrnit do Raškovy branky
45:41
Branku družstva Asper Šumperk vstřelil #7 Jan Mannl, asistoval #69 Petr Matěj (6:2).
45:41
Matěj našel zapomenutého Mannla na středu hřiště, který stanovuje rozdíl na plus čtyři z pohledu domácích
41:06
Šíma si v přetěžké situaci u mantinelu poradil na výbornou, když bekhendem poslal pas na zcela nehídaného Matěje před hostující kasou, jejž jeho florbalka nezklamala a trefila odkrytou branku Rašky
40:03
Úvodní buly třetí části pro domácí
40:00
40:00
Sice ve druhé části padly na straně domácích hráčů dvě branky a na straně hostujících borců jedna, stejně jako v první třetině, tak z objektivního pohledu se utkání jeví vyrovanější než ve zmiňované předešlé periodě. Zápas nabral ještě více na tvrdosti, o osobní souboje vážně není nouze. Za pár chvil pokračujeme.
40:00
Střely ve 2. části: 9:9
40:00
39:54
Ševčíkova střela v posledních vteřinách branku Malínka výrazněji neohrozila
38:14
Branku družstva Asper Šumperk vstřelil #13 Ondřej Mrázek, asistoval #19 Jindřich Kamler (4:2).
38:14
Tentokrát již Mrázek Rašku překonává, byť s kapkou štěstí, kdy se balonek po tvrdé střele domácího mazáka a nespolehlivém zákroku hostujícího gólmana dokutálel za jeho záda
37:59
Mrázek vyslal na Rašku projektil,který však přerovský odchovanec lape
36:20
Vyloučen hráč #24 Michal Hrabica družstva FBC MSEM Přerov na 2 minuty za zdržování hry.
36:07
Hruban nemilosrdně čepelí atakoval hokejku soupeře, rozhodčí tento zákrok však posoudili jen jako rozehrávku hostí
34:48
Bělaška chytře ze vzdchu vrátil do nebezpečné zóny před Malínkovou bránou poletující míček, tam ho ale nikdo nečekal, a tak Asper poklidně rozehrává
33:23
Přihrej a běž v podání Ševčíka a Pavliše skončilo při druhé nepovedené příhře
30:54
Vyloučen hráč #11 Jakub Hruban družstva Asper Šumperk na 2 minuty za hrubost.
30:54
Vyloučen hráč #69 Tobiáš Pavliš družstva FBC MSEM Přerov na 2 minuty za sekání.
30:54
Po menší rozdmíšce mezi dvěma soky sudí nakonec vyloučil oba aktéry tohoto konfliktu
30:41
Vlček se po neobsazení hráče při přerovské standardce doslal do potíží, které však s dopomocí svého obranného parťáka dokázali vyžřešit
29:01
Branku družstva FBC MSEM Přerov vstřelil #12 Jonáš Pavliš, asistoval #69 Tobiáš Pavliš (3:2).
29:01
Zpoza brány se Jonáš Pavliš pokusi překvapit Malínka, což se mu nakonec povedlo, i když chvíli to ještě vypadalo, že domácí brankář stihne míček vyprostit z blízkosti brankové linie
28:34
Kamlerovi se nepodařilo vyhodit míček na soupeřovu polovinu
28:05
Střel bělašky míří mimo domácí branku
27:45
Vyloučen hráč #88 Daniel Venouš družstva Asper Šumperk na 2 minuty za nedovolená vzdálenost.
27:45
Přerov bude hrát první přesilovou hru tohoto utkání
26:45
Macákova přihrávka na Mondeka byla zablokována
26:17
Kowalik po delším ošetřování nemohl odejít po svých, a tak mu dva jeho spoluhráči pomáhají opustit hrací plochu
26:08
Venouš podlehl tlaku dvou přerovských obránců
25:31
Matěj od pravého mantinelu pálí jen do hostujícího kasaře
24:26
Branku družstva Asper Šumperk vstřelil #21 Tomáš Macák, asistoval #5 Matěj Ivo Pírek (3:1).
24:26
Macák trefil přesně uvolněný prostor za Raškou, jenž se musel přesouvat po Pírkově křižném pasu
23:51
Matěj po delším vyčkávání za svou bránou posílá nepřesnou přikrávku na Harapáta
22:56
Malínek si našel vzdušný balon, jenž byl do éteru uvden po bloku jednoho z domácích beků
21:41
Venouš po standardce z rohu trefil jen připraveného Rašku
20:48
Hrabica našel krosovou přihrávkou Pavliše, který zase viděl na vzdálenější tyči Matěje Ševčíka, jemuž také poslal vzdušný pas. Ševčík ale trefil ze vzduchu jen horní tyč
20:00
20:00
První perioda přinesla mnoho pohledných akcí na obou stranách, je ale fér říct, že na domácí straně jich bylo více. Samozřejmě i s ohledem na počet střel se domácí převaha může jevit jako fakt. Viděli jsme mnoho povedených zákroků obou strážců svých svatyň, kteří tak pomohli svým týmům od dalšího inkasování. Připravte se na další várku aktuálního infa z haly Šumperksého Gymnázia prostřednictvím online přenosu, za chvíli začínáme.
20:00
Střely v 1. části: 17:7
20:00
19:36
Kowalik svou střelou Malínkovu branku neohrozil
18:29
Branku družstva Asper Šumperk vstřelil #88 Daniel Venouš, asistoval #13 Ondřej Mrázek (2:1).