0:1
0:0
odehráno
FBC Start98 (sestava)
branky (asistence): 09:32 Filip Řehulka (Ondřej Schuller), rozhodující nájezd Tomáš Kiprov
Florbal Ústí (sestava)
branky (asistence): 58:48 Jiří Mareš (Jakub Kolstrunk)
zapisovatel online:
Petr Jindra

FBC Start98 - Florbal Ústí 2:1pn
10. Filip Řehulka, N Tomáš Kiprov - 59. Jiří Mareš; rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek; vyloučení: 1:1 + Marek Vojta 5; využití: 0:0; diváků: 265; zásahy brankářů: Karel Kotoun 35 - Tomáš Hlava 32; po třetinách: 1:0, 0:0, 0:1, 0:0;

Ukončeny trestná střílení.

Nájezd na branku provedl z družstva FBC Start98 hráč Tomáš Kiprov a vstřelil rozhodující gól (2:1).

Nájezd na branku provedl z družstva Florbal Ústí hráč Jakub Kolstrunk , ale gól nevstřelil.

Nájezd na branku provedl z družstva FBC Start98 hráč Ondřej Vavro , ale gól nevstřelil.

Nájezd na branku provedl z družstva Florbal Ústí hráč Tomáš Huslička a vstřelil gól.

Nájezd na branku provedl z družstva FBC Start98 hráč Eduard Piňos a vstřelil gól.

Nájezd na branku provedl z družstva Florbal Ústí hráč David Stummer , ale gól nevstřelil.

Nájezd na branku provedl z družstva FBC Start98 hráč Jiří Vašíček a vstřelil gól.

Nájezd na branku provedl z družstva Florbal Ústí hráč Leoš Nergl , ale gól nevstřelil.

Nájezd na branku provedl z družstva FBC Start98 hráč Petr Haspeklo , ale gól nevstřelil.
70:01
Smutný konec pro hostující Ústí. Jako kdysi v památné juniorské sérii s Jihlavou, tak i nyní v mužské první lize Severočeši prohrávají na nájezdy a sezona pro ně končí. Domácí Start může slavit, penaltový rozstřel zvládl lépe a může se těšit na historické semifinále. Finálový sen pokračuje.
70:00
Zahájení trestná střílení.
70:00
70:00
Komentář trenéra domácích Davida Derky: Co víc si přát, pátý zápas končil až na samostatné nájezdy. Zápas byl plný nevyužitích šancí, emocí, soubojů, přesně to co play-off má mít. Děkuji všem fanouškům za skvělou atmosféru a těšíme se na ně v semifinálových zápasech.
70:00
Komentář trenéra hostů Tomáše Syryčanského: Zápas se musel divákům líbit, fanoušci vytvořili skvělou kulisu. Nasazení obou týmů bylo obrovské. Přejeme soupeři hodně štěstí do semifinálových bojů.
69:59
Asi to tak mělo být. Siréna houká. Zápas dospěl do penaltového rozstřelu.
69:59
Počet střel: 4:5
69:30
Kolstrunk se zkoušel prosadit mezi dvěma soupeři, moc nechybělo, o míček ale nakonec přišel. Balón!
69:05
Timeout FBC Start98
69:05
Haspeklo zkoušel freestylově zpoza branky. Míček mu na poslední chvíli sjel.
68:30
Vavro od půlky, Hlava tygřím skokem chytá.
67:40
Piňos z otočky, jeho rána ztečována vedle.
67:00
Tři minuty do konce prodloužení. Jsem zvědav, kdo tohle infarktové utkání nakonec ovládne.
66:30
Stejskal vyděsil všechny ústecké fanoušky, Hlava s velkými problémy "prekérku" ustál.
65:40
Vavro zkusil zasunout za Hlavu sám, zpoza branky však na hostujícího gólmana nevyzrál.
65:00
Kopecký ve dvojitém sevření. A přesto míč neztratil.
64:37
Vavro nebezpečně z otočky. Bránu ale minul.
64:05
Domácí Mareš jen do dobře postaveného bránícího hráče hostí.
63:55
Haspeklo nadvakrát, Hlava mrštný a pozorný.
63:31
Kolstrunkovi rána nesedla podle představ.
63:05
Kopecký se rozehrál. Posílá na Kotouna jednu ránu za druhou. Znovu ho však domácí jednička vychytala.
62:45
Kiprov tahem míjí.
62:30
Haspeklo trefil skákavý míček vedle Hlavovy branky.
61:39
Vojtův projektil od půlky vyrazil Kotoun ven.
61:02
Horák v tvrdém souboji s Vašíčkem. Vítězně ze souboje vyšli hosté. Mají míč.
59:58
Ústí se i s trochou risku snažilo vymyslet konstruktivní útok. K tomu už ale nedošlo. Bude se prodlužovat.
59:16
Kropáček napálil prvního hráče před sebou.
58:48
Branku družstva Florbal Ústí vstřelil Jiří Mareš, asistoval Jakub Kolstrunk (1:1).
58:48
Mám pocit, že ta hala asi spadne. Kapitán Mareš ztečoval míček těsně před Kotounem a vypukla obrovská ústecká radost - je srovnáno.
58:24
Vašíček v útočném rohu faulován. Start ukrajuje další cenné sekundy.
58:17
Stejskal v rohu ztrojen, neměl sebemenší šanci projít.
57:37
Ústí hraje bez gólmana.
57:27
Timeout Florbal Ústí
56:56
Horál pelášil po křídle, předložil míček před branku Kuželovi, ten ale dnes prostě nemá střelecký den.
56:35
Vavro dostal těžký míček, který nezpracoval. Toho okamžitě využil Kopecký. Tváří v tvář Kotounovi neuspěl, domácí brankář ho vytlačil z úhlu.
55:22
Ústí hraje ve čtyřech a stejně napadá. Nic jiného mu nezbývá.
55:05
Vyloučen hráč Filip Kučaba družstva Florbal Ústí na 2 minuty za špatné střídání.
55:05
Ústí při vrcholícím tlaku špatně vystřídalo. A bude za to pykat.
54:55
Kužel trefil... Jak jinak... Kotouna.
54:23
Vavro mohl rozhodnout, proti němu stál pozorný Hlava. Ten to teď nemá snadné. Na míček si moc nesáhne. Ale když, musí zářit.
54:10
Mareš a zase Kotoun.
53:36
Znovu Kotoun. Jestli dnes domácí vyhrají, bude to především jeho zásluhou.
53:09
Já vím, že se s chválou atmosféry opakuju, ale kdybych sem nepřijel metrem, myslel bych si, že sedím v ústecké hale.
52:48
Vavro čaroval v rohu, byl však zdvojen. A tak musel zamířit znovu zpět do domácího pokutového území.
52:24
Stummerova rána od půlky ztečována do zámezí.
51:50
Když to nejde hostujícímu Marešovi, málem se do vlastní sítě trefil domácí Mareš. Naštěstí pro něj a pro Start ztečoval míček o kousek vedle.
51:30
Kapitán Mareš a znovu vedle.
51:23
Na zemi se octl Šišma. Dostal do citlivých mužských partií. Kdo nezažil, nepochopí.
51:07
Kopecký versus Kotoun, již poněkolikáté úspěšnější gólman Startu.
50:48
Nikolič vystřelil, minul. A zoufale si prohrábl vlasy. Hosté se hodně snaží, štěstěna jim dnes nepřeje.
50:36
Po delší době šance na druhé straně. Horálek však minul.
50:20
Mareš v další velké šanci přestřelil. Chytá se za hlavu, ví proč.
50:05
Kopecký napálil tyč! Hosté jsou v obrovském tlaku.
49:48
Kotoun musel na zem. Situaci zvládl.
49:13
Vypadá to teď jak za časů největší slávy Bayernu Mnichov v podání Ústí. Hosté jsou u míčku, hrají aktivně, dá se na to koukat.. Chybí jim jen přesnost v zakončení.
48:30
Kunratická halička praská ve švech, tísní se v ní 265 platících diváků.
47:40
Horálek získal míček po chybné rozehrávce hostí a v megašanci selhal. Hlava se vytáhl!
47:12
Hraje se v poměrně heroickém tempu. Je otázka, zda to oběma týmům vydrží až do konce. V takhle bouřlivé atmosféře to jde jistě samo.
46:20
Vavro ustál tvrdý střet a dostal se až k Hlavovi. Z následné protiakce zahrozilo Ústí. Kotoun pozorný.
45:40
Osekávání na středu lépe zvládli hosté. Z následné šance Grosse pálil do Kotouna.
44:32
Kopecký na Kolstrunka, ten z první nad. A tak jsou u míčku znovu domácí.
44:19
Stejskalův pokus ztečován soupeři do autu.
43:41
Jak je vidět, Kužel je nejen v Ústí velice populární. Je otázka, jak moc si opotí dres, v němž dnes nastoupil.
43:20
A šance i na druhé straně. Hraje se nahoru dolů. Ani to nestíhám psát.
43:15
Kopecký na Štorka, ten se své šance znovu zalekl.
42:29
Kiprov do Hlavy, Šišma zrovna tak. Teď se ústecký brankář vytáhl.
41:48
Kotoun s problémy vyrazil. Spoluhráči mu teď ale pomohli.
41:30
Horálkova rána letěla nad.
40:32
A protože Ústí zvládlo i vstup do třetí části, hraje se opět 5 na 5 a stále za stavu 1:0. Jsem zvědav, co to s oběma týmy udělá.
40:00
40:00
39:59
Ústečtí bojovníci čtyři a půl minuty drží čistý štít v oslabení. Pokud vydrží ještě půl minuty, mohlo by je to psychicky hodně posílit. Domácí se v zakončení očividně trápí.
39:59
Fanoušek defenzivního florbalu by byl z pohledu výsledku zatím jistě spokojen. Uvidíme, zda třetí třetina přinese víc gólové parády než dosavadní průběh.
39:59
Počet střel: 10:8
39:20
Ústí hraje oslabení velice dobře. Domácí se prostě nedostanou k pořádné střele.
38:42
Je to takové pomalé, chtělo by to zrychlit rozehru.
38:18
Vavrova pumelenice orazítkovala zeď za Hlavou. A diváci mají zalehlé uši.
37:49
Kopecký po vzoru Forresta Gumpa nastartoval a utekl po lajně úplně všem. Míček odevzdal Kotounovi a zase peláší dozadu.
37:20
Horálek jen do Hlavovy pravé nohy.
36:50
Minuta a půl z přesilovky pryč a domácí si zatím nic nevytvořili. Čas letí.
36:26
Tak si říkám, jestli jsem na hornické demonstraci, nebo na florbale... Slovo "hukot" je slabé na to, co se v hale děje.
36:17
Kropáček míjí.
35:32
Vyloučen hráč Marek Vojta družstva Florbal Ústí na 5 minut za hrubost.
35:32
Vojtův velice tvrdý zákrok oceněn velice tvrdým trestem - Start bude hrát pět minut přesilovou hru! Tohle může být zlomový moment utkání.
35:20
Štorek v dobrém náběhu na středu, míček netrefil ideálně.
35:11
Po delší době zásah Hlavy.
35:02
Šišma v rohu zdvojen, neměl šanci projít. Musel by se vypařit jako duch.
34:20
Hosté jsou všude rychleji, mají teď rozhodně víc ze hry.
33:50
Ústí propadlo v defenzivě a jen smůla teď domácí připravila o parádní brejk. Vavro trefil poslední bránící hokejku před sebou.
33:02
Kopecký do Kotounovy náruče. Domácí gólman se teď rozhodně nenudí.
32:34
Nikoličova parádní rána a první superzákrok Kotouna. Ústí tlačí jako člověk se zácpou na záchodě. A má to zatím podobný efekt - nejde to a nejde.
32:05
Horák na Nikoliče, ten nadvakrát do soupeřů před sebou.
31:52
Závar před Kotounem. Je z toho faul. ÚStí má zajímavou standardku.
31:31
Start se ubránil, Ústí první přesilovku v zápase nevyužilo.
31:20
Znovu Kopecký, tentokrát jen orazítkoval zadní partie Haspekla.
30:55
Kopecký hledá skulinu. Domácí jsou si dobře vědomi toho, jak je tenhle hráč při střelbě silný - nedávají mu sebemenší prostor, což se jim zatím bohatě vyplácí.
30:00
Kopeckého jedovatá rána skončila na boční síti Kotounovy branky.
29:31
Vyloučen hráč Ondřej Schuller družstva FBC Start98 na 2 minuty za bránění ve hře.
29:10
Horák neměl komu, tak to vzal na sebe, utekl po lajně a... O míček přišel.
28:36
Kužel zahrál lakrosově, rozhodčí Janoušek pozorný.
27:37
Vašíček využil chyby v rozehře Ústí, proti němu však stál pozorný Hlava, resp. jeho pravačka.
26:40
Kropáčkův projektil ztlumila Hlavova hruď. Nebýt té jedné hloupé branky, byl by zatím mužem utkání.
25:40
Horálek přestřelil Hlavovu svatyni.
24:48
Kopecký sražen k zemi. Teď stálo při domácích i štěstí. To mohlo být za dvě minuty na trestné lavici.
24:30
Ústí je teď směrem dopředu hodně aktivní. Opět mu ale chybí finální fáze. Pak je celá snaha k ničemu.
23:55
Kužel z otočky jen do bránícího soupeře. Jeho jmenovec Jarda Kužel by dal jistě gól!
23:00
Kopecký tahem z otočky jen do hráče před sebou. Hostující kanonýr zatím hledá recept na obranu Startu.
22:20
Kropáček v souboji se Sattlerem, domácí hráč ho ustál s bravurou, hostující mladík okusil tvrdost mantinelů.
21:10
Haspeklova parádní rána, Hlava ji vyrazil ramenem.
20:20
Vavro vlétl před Hlavu, trefil boční síťku.
20:00
20:00
19:59
Skončila první třetina. Těžko říct, kdo byl lepším týmem, je to trochu jako na houpačce. Chvíli tlačí domácí, chvíli zase hosté. Jistě budeme svědky velice zajímavého průběhu zbytku utkání. Počet střel v první periodě: 8:5
19:40
Ústí trefuje tyč, Kotoun se za míčkem jen ohlédl!
19:11
Piňos se ladnými pohyby proháčkoval mezi soupeři, zastavil se až na hrudi Grosseho. Ten se zpevnil jak skála a uzavřel přístup do ústeckého pásma.
18:04
Stummer natáhl, bránu ale znovu minul. Ústí poměrně riskuje v rozehrávce, krosové přihrávky na vlastní polovině zavání problémem. Je ale pravda, že zatím hostům skoro vždy vyšly.
17:25
Kopecký se snažil proháčkovat mezi dvěma soupeři. A byl faulován.
16:39
Po divokém začátku se hra malinko zklidnila. To však nelze říct o situaci v hledišti.
16:20
Grosse byl za brankou až přespříliš aktivní. Zboural, co mu stálo v cestě.
16:00
Většina střel od domácích hráčů léta zhruba od půlky. Nejsou schopni se dostat do těsné blízkosti Hlavovy branky.
14:49
Kotoun při prvním těžším zákroku nezklamal.
14:45
Start vymyslel super standardku, k čemu to, když Haspeklo trefil první boty. Mohla z toho být pěkná akce.
14:05
Schuler vystřelil, trma vrma před Hlavou skončila až po zásahu rozhodčích.
13:33
Na hřišti sice vedou domácí 1:0, v hledišti ale zatím, sportovně uznejme, jasně vedou hosté. A to víc než 1:0. Je tu v hale slušný rachot.
13:02
Piňos z otočky bez zvednuté hlavy - a šlo to tedy logicky mimo.
12:30
Kapitán Vašíček šel svou bojovností příkladem. Míček sice nezískal, jeho spoluhráči ovšem ano.
11:39
Ústí nehraje špatně, ale netrefuje branku. A to se pak těžko dá skórovat.
11:02
Kiprov z otočky jen do spoluhráče před bránou. To vůbec nebyla špatná rána.
09:32
Branku družstva FBC Start98 vstřelil Filip Řehulka, asistoval Ondřej Schuller (1:0).
09:32
Piňos zkusil překvapit Hlavu bekhendem a "střela" k údivu všech po dorážce skončila v brance - 1:0!
09:10
První lajna Startu v čele s kanonýrem Vavrem roztočila slušný kolotoč. Vavrova střela však brankou neskončila.
08:01
Piňos z otočky jen do Hlavy. Ten je zatím neprůstřelný.
07:42
Stummerův zajímavý pokus, ani tentokrát si Kotoun na míček nesáhl.
07:01
Kiprov vystřelil... No spíš odevzdal balonek.
06:40
Haspeklo nadvakrát neúspěšný. Především první střela vypadala nebezpečně.
05:55
Mareš skákavý míček trefil, bránu nikoli.
05:35
Oba týmy hrají aktivně, je to ale zatím spíš taková oťukávaná bez vážných gólových šancí.
04:36
Nikolič pálil vedle.
04:24
Domácí hráči jsou více na míčku, mají ale zatím problém s přechodem středního pásma. Ústí je dobře postavené.
03:10
Ústí se snažilo dostat před Kotouna, vše vyřešil až Kiprov.
02:10
Vavrova žíně ze středu prověřila Hlavu. Ten byl pozorný.
01:50
Kropáček natáhl a přestřelil.
01:30
Stummerův pokus přes půl hřiště zblokován.
01:00
Kiprov chyboval v rozehře. Svou chybu ale vzápětí napravil. A navíc byl faulován.
00:01
Vypadá to tu jak na hokeji. Není tu slyšet vlastního slova.
00:00
Rozhodčími dnešního utkání jsou Petr Černý a Jiří Janoušek.
00:00
00:00
Line-up hostů Florbal Ústí: brankář: Tomáš Hlava; hráči v poli: Jiří Horák, Tomáš Huslička, Tomáš Sattler, Filip Kučaba, Hynek Nikolič
00:00
Line-up domácích FBC Start98: brankář: Karel Kotoun; hráči v poli: Jan Horálek, Jiří Kropáček, Ondřej Vavro, Ondřej Schuller, Jiří Vašíček
00:00
Vítám vás ze sportovní haly v Kunraticích. V dnešním utkání o vše půjde o každý míček. Důležitosti zápasu odpovídá i divácká kulisa. Početná skupinka příznivců hostí hodlá v hale vytvořit pořádný "šrumec". Snad se domácí příznivci nenechají zahanbit.
00:00
Rozhodčími dnešního utkání jsou pánové Černý a Janoušek, nejlepší české rozhodcovské duo.