2:2
4:1
1:0
- : -
branky (asistence): 13:09 Pavel Barabáš, 16:38 Jakub Kostelecký (Petr Velech), 22:46 Lukáš Novosad (Josef Viktořík), 31:40 Pavel Barabáš (Petr Krhut), 35:39 Lukáš Novosad (Josef Viktořík), 37:12 Pavel Barabáš (Josef Viktořík), 59:03 Josef Viktořík
branky (asistence): 14:37 Vojtěch Zátopek (Mojmír Jahoda), 15:23 Jan Fojtů (Tomáš Sladkovský), 39:21 Lukáš Vávra (Daniel Opatřil)

1. FBK Rožnov p/R - FBC Vikings Kopřivnice 7:3
14. Pavel Barabáš, 17. Jakub Kostelecký, 23. Lukáš Novosad, 32. Pavel Barabáš, 36. Lukáš Novosad, 38. Pavel Barabáš, 60. Josef Viktořík - 15. Vojtěch Zátopek, 16. Jan Fojtů, 40. Lukáš Vávra; rozhodčí: Pavel Hála - Vladimír Hála; vyloučení: 5:2; využití: 1:1; diváků: 195; zásahy brankářů: Jakub Jasný 20 - Jan Klinka 12, Jakub Strakoš 0; po třetinách: 2:2, 4:1, 1:0;
60:02
Komentář Pavla Barabáše, hrajícího trenéra domácích: "Dnes jsme hráli trpělivě, zodpovědně a obětavě. Šli jsme štěstí naproti a dnes nás konečně podpořilo. Vyhráli jsme zaslouženě, ale nesmíme usnout na vavřínech, dvakrát jsme se nechali strhnout hrou a soupeř to potrestal. Děkuji soupeřům za férovou hru a divákům za podporu."
60:01
Komentář Marka Jehlára, trenéra hostů: "Asi nejpohlednější utkání série. Nám se nepovedla prostřední část, ve které si soupeř vytvořil rozhodující náskok. Špatně jsme odbránili standardní situace a z nich inkasovali. V poslední části jsme se snažili, ale dneska nám nebylo přáno. Zítra se rozhodne, ať vyhraje ten lepší. Díky divákům soupeři."
60:00
Dnešní utkání skončilo a Sršňům se podařilo srovnat sérii na 2:2. Rozhodovat se tak bude zítra v Kopřivnici, kdy vítěz bere vše. Střelecky ve třetí části byli aktivnější hosté, ale střel na bránu bylo poskromnu 2:5, rozhodovaly spíše dobré bloky. Celkově střely v utkání 19:23.
60:00
59:04
Trestné střílení provedeno ze strany Viktoříka s naprostým přehledem, Strakoš v bráně byl spíše jen z povinnosti.
59:03
Branku družstva 1. FBK Rožnov p/R vstřelil Josef Viktořík z trestného střílení (7:3).
59:03
Střídání brankáře. Nový brankář Jakub Strakoš družstva FBC Vikings Kopřivnice
59:03
Unikající Viktořík sražen Lichnovským a bude tu trestné střílení, případné vyloučení. Viktořík sice nebyl v úniku, ale hosté hráli s prázdnou brankou a Viktořík by tedy byl ve výhodné střelecké pozici, než mu to Lichnovský překazil, proto následuje trestné střílení.
59:03
Hosté se rozhodli na trestné střílení nasadit gólmanskou zálohu, strakoše, čekáme tedy, než se připraví. Na středovém kruhu stojí již netrpělivý Viktořík, který si chce vylepšit dnešní "kanadu".
58:25
Tak mohlo být definitivně rozhodnuto, ale Barabáš přibližně z poloviny hřiště netrefuje prázdnou branku Vikingů. Času měl dost, mířil, ale "lobík" se snesl pár centimetrů vedle pravé tyčky....
57:09
Hosté si nejdříve vyžádali oddechový čas, aby posléze začali hrát power-play. Uvidíme, zda jim tato herní situace přinese kýžené branky.
57:08
Timeout FBC Vikings Kopřivnice
56:07
WOOW... Jasného zákrok do zlaté helmy proti Lichnovskému. To jsem ještě neviděl... střela byla tak ze 3-4 metrů, ale hokejový semafor Jasného byl oceněn bouřlivým potleskem celé haly. Kdyby to bylo ještě s třešničkou na dortu, tj. chycenou střelou v rukavici, tak bychom už museli házet kloboučky, nicméně zákrok večera prozatím dnes, takové pumelenice většinou z 99% končí v bráně.
54:47
Jasný si připisuje svůj třetí zákrok ve třetí části, byl však velmi důležité, protože pokus už směřoval na volného Jahodu, který by zakončoval do prázdné.
53:33
Tlak na bránu Jasného se zvyšuje, ale muška hostů je pořád v rozkladu. Vidíme hodně střel mimo bránu, přestože se většinou hraje jen v obranném pásmu Sršňů. Dnes budou mít domácí hodně teček po těle, protože takto blokovat pokusy soupeře jsme je už dlouho neviděli.
53:12
Timeout 1. FBK Rožnov p/R
51:10
Další nevyužitá přesilovky ze strany Vikingů. Buďto je vůbec netrénují, nebo je těžko si vysvětlit, proč je jejich přesilovka tak statická a bez nápadu, když pomineme již očekávanou nahrávku na střed.
49:09
Vyloučen hráč Jakub Kostelecký družstva 1. FBK Rožnov p/R na 2 minuty za sekání.
49:09
Kuba Kostelecký po dlouhé době vyloučen, dne kromě vzájemné hrubosti Kratochvíla s Lichnovským na domácí straně vylučují rozhodčí pouze za sekání, jako i v Kubově případě.
45:48
Domácí přečkali oslabení, kdy se nejdříve hrálo v pěti hráčích proti čtyřem a následně ve čtyřech proti třem, ale hosté jsou prostě v přesilovkách spíše sterilní.
44:45
Vyloučen hráč Lukáš Kratochvíl družstva 1. FBK Rožnov p/R na 2 minuty za hrubost.
44:45
Vyloučen hráč Adam Lichnovský družstva FBC Vikings Kopřivnice na 2 minuty za hrubost.
44:45
Máme tu vzájemný konflikt Lichnovského s Kratochvílem. Rozhodčí to posoudili, že se k sobě chovali hrubě, půjdou tedy za katr si odpočinou a zchladit hlavy.
44:40
Znovu Vikingové pálí jako Verdunu, ale buďto bloky, nebo závěrečná střela nad. Prozatím za necelých pět minut třetí části žádný Jasného zákrok.
43:47
Vyloučen hráč Tomáš Knebl družstva 1. FBK Rožnov p/R na 2 minuty za sekání.
43:47
Knebl přehnal svůj důraz a půjde za katr. Hosté hráli dlouhou dobu v šesti hráčích při odloženém vyloučení, ale nic z toho nevytěžili.
42:20
Silný minutový závar Vikingů, několik vyslaných střel, nicméně Jasný prozatím nemá žádný zákrok, protože všechny pokusy byly zblokovány. Sršni se pravděpodobně rozhodli nezatěžovat gólmana zbytečnými zákroky a prostě hrají mnohem obětavěji, než v předchozích zápasech - nese to své ovoce.
40:01
Právě začala třetí část, a to výhrou hostů na buly. Bude zajímavé, co připravil trenér Jehlár na domácí Sršně, protože dnes zatím Kopřivnice ze všech duelů působí nejhůře.
40:00
40:00
Ve druhé třetině byli lehce aktivnější střelecky domácí v poměru 10:9, po dvou třetinách 17:18.
40:00
39:21
Branku družstva FBC Vikings Kopřivnice vstřelil Lukáš Vávra, asistoval Daniel Opatřil (6:3).
39:21
Vávra se prosadil po Opatřilově nabídce, máme tu snížení a že by do třetí části ještě dramatizace duelu?
37:39
Vyloučen hráč Jan Doležel družstva 1. FBK Rožnov p/R na 2 minuty za sekání.
37:39
Doleželovu sekeru jsme slyšeli jak na zapisovatelský stolek, tak až k video-onlinu, jak nám bylo hlášeno. Přesto "Hansova" první reakce byla, že to určitě faul nebyl - no, situace jak z fotbalové učebnice, naštěstí hrajeme florbal.
37:12
Branku družstva 1. FBK Rožnov p/R vstřelil Pavel Barabáš, asistoval Josef Viktořík (6:2).
37:12
Perfektně zahraný volný úder z rohu a Viktořík kompletuje svůj asistenční hattrick. Barabáš pohotově zakončuje a je tu čtyřbrankové vedení.
35:39
Branku družstva 1. FBK Rožnov p/R vstřelil Lukáš Novosad, asistoval Josef Viktořík (5:2).
35:39
Spolupráci z úvodní třetiny si zopakovali Novosad s Viktoříkem. Dnes "Joska" nezvykle hledá se spoluhráče a méně zakončuje, nicméně ty asistence mu jdou.
33:05
Vyloučen hráč Filip Kristek družstva 1. FBK Rožnov p/R na 2 minuty za sekání.
33:05
První domácí vyloučení, nicméně po právu, protože Kristek si ze soupeřovy hole udělal ořezávátko.
31:40
Branku družstva 1. FBK Rožnov p/R vstřelil Pavel Barabáš, asistoval Petr Krhut (4:2).
31:40
Klasický vrchol přesilovky Rožnova v podání Viktořík, Barabáš, Krhut několikrát zafungoval a rozhodil obranu Vikingů. Z vrcholu se pak nádherně do šibenice trefil Barabáš.
31:08
Vyloučen hráč Vojtěch Zátopek družstva FBC Vikings Kopřivnice na 2 minuty za blokování hokejky.
31:08
Zátopek byl vyloučen za blokování hole, nicméně je třeba přiznat, že to bylo vyloučení velmi přísné a nikdo by se nedivil, kdyby byl vyloučen spíše na druhé straně domácí Zimmer za nadzvedávání hokejky, nicméně pravděpodobně Zátopkův zákrok byl posouzen jako první, který se udál.
30:00
Jsme v polovině základní hrací doby a prozatím mají gólově mírně navrh domácích, naopak střelecky jsou mírně aktivnější hosté.
28:12
Je třeba pochválit juniorskoku lajnu Kopřivnice, která si nezadá s dospělými Sršni. Zejména Jahoda se Zátopkem hrají prim v ohrožování svatyně Jasného.
25:15
Dění na hřišti je nyní spíše taktického rázu. Sršni se snaží ve velkém množství o sprinty do kopřivnické obrany, vždy do volného prostoru, aby co nejvíce eliminovali osobní obranu Vikingů.
24:01
Velech měl velmi dobrou příležitost, ale v rozhodující chvíli mu střela sjela. Je to škoda, protože šance to byla výborná.
22:46
22:46
Povedená střela už byla ta Viktoříkova, Novosad pak dorazil za záda bezmocného Klinky.
20:01
Uvidíme, co můžeme dnes čekat od druhé části. Včera se podařilo Vikingům brzy srovnat a zápas byl dramatický až pomalu do nájezdů, dnes po první části je srovnáno, ale herně myslím Sršni dnes jsou lépe připraveni a pravděpodobně i poučeni ze včerejšího duelu.
20:00
20:00
V první třetině byli střelecky aktivnějí hosté v poměru 7:9.
20:00
19:45
Zřejmě se už nic nestane, domácí drží míček za brankou a čekají na sirénu.
18:15
Hned několik příležitostí před Jasným, ten drží remízový stav.
17:00
Série několika branek a máme tu z jednobrankového vedení srovnaný stav. Zejména druhý gól hostů byl z přehlídky o Zlatou helmu.
16:38
Branku družstva 1. FBK Rožnov p/R vstřelil Jakub Kostelecký, asistoval Petr Velech (2:2).
15:23
Branku družstva FBC Vikings Kopřivnice vstřelil Jan Fojtů, asistoval Tomáš Sladkovský (1:2).
14:37
Branku družstva FBC Vikings Kopřivnice vstřelil Vojtěch Zátopek, asistoval Mojmír Jahoda (1:1).
13:09
Branku družstva 1. FBK Rožnov p/R vstřelil Pavel Barabáš bez asistence (1:0).
13:09
Máme tu první branku domácích, kdy po samostatné akci se prosadil Pavel Barabáš.
12:14
Za Jasným teď zazvonila tyč, naštěstí míček se odrazil mimo branku.
09:35
Mohlo to být jedna nula pro hosty, ale Jasný se teď natáhl přes celou délku brankoviště a vytěsnil.
08:04
Barabáš krásně ve výběhu, ale obrana zblokovala.
07:23
Sladkovský z mrtvého úhlu vystrašil Jasného. Ten je dnes ve velké permanenci.
06:48
Juniorská lajna teď zatopila Kneblovi, který lehkomyslně ztratil, naštěstí Jasný reflexivně zasáhl.
05:46
Zimmer se nádherně prosmýkl po mantinelu, Klinka pozorný. Na druhé straně Monsport znovu prověřil Jasného.
04:35
Obrovský závar u branky domácích, když Jasnému propadla z boku střela téměř do brány, ovšem zaskočil Kratochvíl za minutu dvanáct a míček odpálil.
01:33
První velkou příležitost si vypracovali Sršni, Klinka pozorný, na druhé straně střílel z obrany Monsport, taktéž mimo.
00:01
Právě bylo zahájeno utkání čtvrtfinále play-off mezi Rožnovem a Kopřivnicí za stavu 1:2 na utkání. Rožnov dnes potřebuje sérii srovnat, Kopřivnice ji může ukončit.
00:00
Rozhodčími dnešního utkání jsou Pavel Hála a Vladimír Hála.
00:00
00:00
Line-up hostů FBC Vikings Kopřivnice: brankář: Jan Klinka; hráči v poli: Jakub Monsport, Jakub Kresta, Daniel Opatřil, Ondřej Kubátko, Lukáš Vávra
00:00
Line-up domácích 1. FBK Rožnov p/R: brankář: Jakub Jasný; hráči v poli: Filip Kristek, Denis Zimmer, Pavel Barabáš, Josef Viktořík, Lukáš Novosad