- : -
Česko U19
Finsko U19

Česko U19 - Finsko U19 4:6
7. Adam Hemerka, 20. Petr Majer, 29. Šimon Stránský, 40. Matěj Pěnička - 17. Waltteri Vesterinen, 27. Jere Koistinen, 39. Oliver Sillanpää, 54. Juuso Ahola, 56. Matti Minkkinen, 58. Matti Minkkinen; rozhodčí: Simon Broman - Martin Matti; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 1272; zásahy brankářů: Karel Hodík 18 - Juuso Jokisalo 20; po třetinách: 2:1, 2:2, 0:3;
60:00
Střely v 3. části ČR 7 - FIN 7. Celkem ČR 24 - Fin 24.
60:00
59:59
Čeští junioři své úvodní vystoupení na domácím šampionátu v Brně prohráli. I když během zápasu čtyřikrát vedli, tři branky v posledních sedmi minutách rozhodly, že první body do tabulky si připisují Finové. Čechy čeká v pátek od 18.30 duel se Slovenskem.
59:59
Nejlepším hráčem českého týmu byl zvolen autor jedné z branek, útočník Šimon Stránský.
59:30
Další velkou možnost měl Matěj Pěnička, Finové však stále vedou o dvě branky.
58:40
Ve velké šanci se ocitl Tomáš Hanák. Na hranici malého brankoviště ale letící balonek netrefil.
58:04
Timeout Česko U19
57:46
Výborný zákrok v obraně předvedl Filip Forman. Jinak by Finové běželi ve dvou sami na prázdnou branku.
57:20
Češi hrají bez brankáře.
57:00
Branku družstva Finsko U19 vstřelil Matti Minkkinen, asistoval Alpo Laitila (4:6).
57:00
A je to o dvě branky. Po rychlé kombinace se opět ze středu trefil Matti Minkkinen.
56:51
Češi se ale nemohou dostat k soustavnějšímu tlaku. Balonek mají na hokejkách zejména Finové.
55:46
Branku družstva Finsko U19 vstřelil Matti Minkkinen, asistoval Joel Lahtinen (4:5).
55:46
Poprvé v zápase jdou do vedení Finové. Po zaváhání české obrany se ze středu prosazuje Matti Minkkinen. Češi mají na srovnání přibližně čtyři minuty.
54:52
V brněnské hale sleduje podvečerní utkání 1 272 diváků. Děkujeme!
53:45
Branku družstva Finsko U19 vstřelil Juuso Ahola, asistoval Viljami Järvikangas (4:4).
53:45
Je opět srovnáno. Přesnou střelou na zadní tyč se prosadil Juuso Ahola. Stav utkání je šest minut před koncem základní hrací doby 4:4.
52:39
Finové stupňují tlak, Čechům se ale daří zachytávat klíčové křižné přihrávky. Pokud už se hosté přeci jen dostanou ke střele, narazí na Hodíka v brance.
51:45
Rozhodčí ukazují, že gól nepadl.
51:44
Češi si vyžádali přezkoumání situace, kdy Matěj Čermák běžel sám na finskou branku a snažil se zakončit na přední tyč. Z tribun nebylo vidět, zda se balonek náhodou nedostal až za brankovou čáru.
49:50
Třikrát během několika vteřin stál Majer sám před finským brankářem. Zkoušel to střelou i kličkou, míček za brankovou čáru ale nedostal.
48:46
Češi opět odvolávají Hodíka a snaží se držet balonek. Jakmile ale dojde k souboji na polovině soupeře, Hodík se rychle vrací zpět.
46:12
Finové stále více napadají, českým obráncům se ale daří přehrát první vlnu a vyskytují se tak prostory pro rychlé protiútoky.
44:17
Od třetí třetiny naskočil do hry také obránce Ondřej Papoušek. Nastupuje v páru s Ondřejem Kawulokem.
42:50
Diváci v hale se opět probouzejí. Slyšet jsou bubny i hlasité povzbuzování českých juniorů.
41:20
Finové jsou od úvodu poslední třetiny aktivnější a ostřelují branku Karla Hodíka ze všech pozic.
39:45
Branku družstva Česko U19 vstřelil Matěj Pěnička, asistoval Filip Forman (4:3).
39:45
Na vyrovnávací trefu Češi opět rychle odpovídají. Střelou na přední tyč a nad rameno finského brankáře se prosadil Matěj Pěnička.
39:10
Když jsou Češi jistě na míčku, často odvolávají Hodíka z branky  zkouší hru v šesti.
38:10
Branku družstva Finsko U19 vstřelil Oliver Sillanpää, asistoval Alpo Laitila (3:3).
38:10
Finové i potřetí v utkání srovnávají. Po rychlé střele ze středu hřiště se prosadil Oliver Sillanpaa.
37:54
Šance na skórování měli v posledních minutách jak Češi, tak Finové. Vždy ale zvítězili rychle se vracející obránci.
35:33
Z nepřehledné situace v brankovišti Karla Hodíka je nakonec rozehrávka pro český tým.
35:10
Kawulok teď zalehl jednoho ze soupeřů na mantinelu. Rozhodčí píská volný úder.
32:31
Češi početní převahu nevyužili. Stav tak zůstává 3:2 pro domácí.
31:40
Přesilovkové formaci pod taktovkou Filipa Formana se zatím nedaří. Největší šanci neproměnil ze své oblíbené pozice Matěj Pěnička.
30:31
Vyloučen hráč Otto Kilpi družstva Finsko U19 na 2 minuty za nedovolené vrážení.
30:31
První přesilovka pro domácí tým. Petr Majer neproměnil situaci 3 na 1, v následném souboji za brankou to ale s razancí přehnal Otto Kilpi. Majer skončil za mantinelem a Kilpi si odchází odpočinout na trestnou lavici.
29:30
Sám na finského brankáře běžel Matěj Čermák, bohužel pro český tým to napálil přímo do výstroje gólmana. Na druhé straně pak zachránil téměř jistý gól Bohumil Piskáček.
28:57
Branku družstva Česko U19 vstřelil Šimon Stránský bez asistence (3:2).
28:57
Češi si berou opět vedení zpět. Prvotřídní ranou z dálky se prosadil Šimon Stránský.
26:31
Branku družstva Finsko U19 vstřelil Jere Koistinen, asistoval Topias Simonen (2:2).
26:31
Finové podruhé v zápase srovnávají. Nejprve si Hanák nepohlídal úprk finského obránce, jehož střelu ještě Hodík vyrazil maskou. Na následnou dorážku Topiase Simonena už nestačil.
25:52
V dobré příležitosti se ocitl Šimon Stránský, z ostrého úhlu ale trefil jen boj finské branky.
24:50
Už to vypadalo, že se Alpo Laitila prokličkuje až před Hodíka. V poslední chvíli mu ale míček vyšťouchl Adam Hemerka.
23:58
Rozhodční musí uklidňovat velmi namotivované hráče. Naposledy si k sobě zavolal Jana Maliče a Samuliho Junnilu.
22:00
Češi druhé oslabení ubránili. Výbornou práci předvedl zejména Martin Dolejš.
20:01
V závěru první části byl ještě vyloučen za sekání Matěj Penička, takže Finsko hraje na začátku prostřední části přesilovou hru.
20:00
Vyloučen hráč Matěj Pěnička družstva Česko U19 na 2 minuty za sekání.
20:00
20:00
Střely v 1. části ČR 5 - FIN 5
20:00
19:39
Branku družstva Česko U19 vstřelil Petr Majer, asistoval Ondřej Kawulok (2:1).
19:39
Češi opět vedou. Po dorážce z prostoru před brankou se ze vzduchu prosadil Petr Majer.
18:30
Po vyrovnání se obraz hry příliš nezměnil.
16:48
Branku družstva Finsko U19 vstřelil Waltteri Vesterinen, asistoval Jere Koistinen (1:1).
16:48
Je vyrovnáno. Po chybě Punčocháře a nedorozumění s Hodíkem měli už Finové lehkou pozici.
16:06
Vyloučen hráč Matěj Čermák družstva Česko U19 na 2 minuty za sekání.
15:30
Máme tu první vyloučení zápasu. Pokud Finové nepromění svou hru bez brankáře ve vyrovnávací trefu, půjde si na trestnou lavici sednout český útočník Matěj Čermák.
14:49
Ve velké šanci se obejvil Tomáš Hanák. Sám před Jokisalem ale nedokázal procedit míček mezi nohy finského brankáře.
12:45
Druhá formace českého týmu teď zamkla Finy na jejich polovině, o dobrou příležitost ale Hemerku či Havlase připravilo lepší zpracování.
11:00
Hra je v posledních minutách vyrovnaná. Oba týmy se snaží soupeře unavit postupnou rozehrávkou, obrany jsou ale pozorné.
09:12
Finové měli obrovskou příležitost. Sám před Hodíkem se najednou zjevil Sillanpaa, naštěstí pro český tým přestřelil.
07:30
Finové začali po obdržené brance napadat, vzniklo z toho ale přečíslení 3 na 2 na druhé straně. Ve výborné pozici však Pěnička selhal.
06:40
Branku družstva Česko U19 vstřelil Adam Hemerka, asistoval Lukáš Punčochář (1:0).
06:40
Česko vede! První gól juniorského národního týmu na turnaji v Brně vstřelil po krásné individuální akci Adam Hemerka.
05:57
Brankář Hodík byl už překonán, po střele Koistinena ho ale zachránila levá tyč. Následnou dorážku poslali Finové na tribunu.
04:40
Hemerka v dobré příležitosti chtěl jseště přihrávat Stránskému před prázdnou branku, míček mu ale sjel z čepele. Češi jsou však stále aktivnější.
03:15
Hanák byl v tvrdém souboji v pravém rohu na polovině soupeře. Míček nakonec proti Vesterinenovi udržel.
02:20
Malič výborným zákrokem zabránil rychlému finskému protiútoku.
01:32
První minutu měli míček v držení převážně čeští obránci. Finové číhají na chybu v rozehrávce.
00:01
Utkání mezi Českem a Finskem bylo zahájeno. Úvodní buly vyhrál český kapitán Filip Forman.
00:00
Rozhodčími dnešního utkání jsou Simon Broman a Martin Matti.
00:00
00:00
Line-up hostů Finsko U19: brankář: Juuso Jokisalo; hráči v poli: Juuso Ahola, Viljami Järvikangas, Topias Simonen, Jere Koistinen, Waltteri Vesterinen
00:00
Line-up domácích Česko U19: brankář: Karel Hodík; hráči v poli: Bohumil Piskáček, Jan Malič, Filip Forman, Matěj Čermák, Matěj Pěnička